"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Ühispakkujad vaidlustasid Tallinna haigla projekteerimishanke (0)
22. september 2021
Tallinna haigla üks võimalik visioon illustratsioonina.

Ühispakkujad OÜ Sirkel&Mall ja OÜ Keskkonnaprojekt esitasid Tallinna haigla projekteerimishanke osas vaide, konsortsium sai hindamise kriteeriumite järgi hankel kolmanda koha.

“Hetkel toimub vaidluse lahendamine vaidlustuskomisjonis,” ütles Tallinna linnakantsler Kairi Vaher BNS-ile. 

Projekteerimishanke võitis ühispakkujate ATIproject srl ja 3TI Progetti pakkumus. Itaalia ettevõtete pakkumus oli 17,8 miljoni euroga kõige odavam. 

Tallinna haigla projekteerimise kolmas rahvusvaheline riigihange kuulutati välja tänavu 30. juunil ja pakkumuste esitamise tähtaeg oli 4. augustil. Projekteerimise hankes esitasid pakkumuse kaheksa pakkujat, kellest üks ei osutunud kvalifitseerunuks.

Vastavaks tunnistati seitse pakkumust, millest edukaks tunnistati 6. septembril Itaalia ühispakkujate pakkumus kui majanduslikult soodsaim. Pakkumus sai hindamise kriteeriumide kohaselt kõige rohkem punkte ehk 78,46 punkti. 

Tallinna linnakantsler rääkis, et praeguseks on koostatud ka Tallinna haigla detailplaneering, mis sai kehtestatud selle aasa juunis. “Meditsiinitehnoloogia eelprojekti teostaja leidmiseks viidi läbi riigihange, mille käigus leitud töövõtja on praeguseks eelprojekti valmis saanud,” märkis ta. 

Projekt on Vaheri sõnul läbimas ekspertiisi ja töövõtja tegeleb ekspertide leitud vigade parandamisega. Kava kohaselt peaks meditsiinitehnoloogia eelprojekt tellijale üle antama tänavu septembris.

Tallinna haigla eeldatav kogumaksumus on 520 miljonit eurot. Sellest planeerimise, projekteerimise ja ehituse kavandatav maksumus on 450 miljonit eurot ning investeering seadmetesse 70 miljonit eurot.

Riik loodab Tallinna haiglat rahastada Euroopa taastefondi abil. Kogu fondi raha peab olema lepingutega seotud 2023. aasta lõpuks ja raha tuleb ära kasutada 2026. aasta augustiks. Haiglahoone ehitamine peaks algama 2024. aasta veebruaris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.