"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kiik: Euroopa Tööjõuametil tuleb liikmesriike aidata (1)
25. september 2021
Mats Õun

Euroopa Tööjõuameti (ELA) peadirektori Cosmin Boianguga reedel kohtunud tervise- ja tööminister Tanel Kiik leiab, et Euroopa Tööjõuametist peab saama riikide tugev partner üle-Euroopaliste tööjõuprobleemide lahendamisel.

Kiik ütles kohtumisel, et kõigi töötajate sotsiaalsete garantiide tagamine, kokku lepitud reeglite aus täitmine, aga samuti platvormitöötajate õiguste eest seismine, on olulised küsimused, mida on võimalik lahendada EL-is ühiselt ja Euroopa Tööjõuamet peab siin liikmesriikidele toeks olema.

„Euroopa Liidus tuleb tagada õiglased töötingimused, sealhulgas palk ning adekvaatne sotsiaalkaitse kõigile töötajatele nii liikmesriikidest kui kolmandatest riikidest. Hoogu kogub ka platvormitöö, mis pakub inimestele väga erinevas vormis töötamise võimalusi, tagamata samas alati piisavaid sotsiaalseid garantiisid, mis seab osa platvormitöötajad teistega võrreldes kehvemasse olukorda,“ sõnas Kiik. „Loodan, et koostöö Euroopa Tööjõuametiga ja nende analüüsid ning võrdlusuuringud annavad riikidele väärtuslikku infot probleemide lahendamiseks ning oma töö- ja sotsiaalkaitsepoliitika kujundamiseks.“ 

Euroopa Tööjõuamet alustas tööd 2019. aasta oktoobris. Amet aitab parandada koostööd riikide vahel EL-i siseturureeglite rakendamisel, koordineerib ühist tööaja ja -tasude järelevalvet piiriülese tööjõu puhul, koostab analüüse tööjõu piiriülese liikumise küsimustes ning vahendab EL-i riikide vahelisi vaidlusi.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tööjõud
25. sept. 2021 20:29
Brüssel ja Berliin on juba ammu rääkinud, et pagulased tuleb jagada ära solidaarselt.