"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Linna ettevõtluspäev õpetab targalt firmat looma (0)
27. september 2021
Scanpix

“Kogu maailmas kaupu müüva netifrma loomine sobib naistele hästi, seda saab pidada ka väikeste laste kõrvalt,” julgustas Tallinna ettevõtluspäeval üles astuv Scandinavian OÜ juhatuse liige Egle Raadik-Gonchev. “Miks mitte müüa tooteid, mida sul endal kodus vaja on – beebikaupu, köögitooteid või kasvuhoone tarvikuid.”

Raadik-Gonchevi sõnul on netifirma, mis müüks oma kaupa kogu maailmas, loomine ja juhtimine naistele igati jõukohane. “Me arendame tooteid ja turundame neid maailma suurimas e-kaubamajas,” rääkis ta.

“Selline internetipõhine ettevõtlusvorm sobib naistele väga! Alustada võib kodustki, väikeste laste kõrvalt. Ja miks mitte müüa tooteid, mida sul endal kodus vaja on – beebikaupu, köögitooteid või kasvuhoone tarvikuid. Klientide tagasiside aitab meil teha turul paremat pakkumist e-poes hinda oluliselt tõstmata. Ostjate arvamused näitavad, kes mis põhjusel kaupa ostab, millega ta rahule jäi ja millega mitte. Tootearendus on meie jaoks väga oluline. Uurime ka, milliseid tarbeid inimesed tavaliselt koos kasutavad. Koos tainarulliga võivad müügikomplekti kuuluda näiteks silikoonist mõõdualused, spaatel ja koogivormid. Nii saab ühe ostuga kätte kõik vajalikud üksteisega seotud tooted!”

Head lõhnad aitavad olla edukad

Maailma suurima ingliskeelse e-kaubanduse platvormi Amazon mullune kogukäive küündis ligi 400 miljardi dollarini ja platvormil müüb rohkem kui kolm miljonit kaupmeest üle maailma. Teiste hulgas ka Scandinavian OÜ. “Koroonaaeg kiirendas e-müüki oluliselt, sest inimesed kolisid veel rohkem veebi üle,” rääkis Raadik-Gonchev.

“Meie siinse rohkem kui kümneliikmelise tiimi müük suurenes umbes 50%, näiteks hakkas rahvas rohkem ostma kontori-, kodukorrastamis- ja lastetarbeid. Reiside müügid sisuliselt lõppesid, samal ajal desinfektsioonivahendeid müüdi kordades rohkem. Populaarseks sai kõik koduga seotu – remonditarbed, treeningu- ja aiatööde tarbed.”

Linna 18. ettevõtluspäeva teema on “Muutuste lainel”. Ettevõtluspäeval saab kuulda ja arutleda, millised muutused on ettevõtlusväljal paari aastaga toimunud ja kuidas nendega kohanduda või neid ise kujundada.

Lõhnaspetsialist Inna Sidoruk tutvustab ettevõtluspäeval lõhnu kui head turundusvahendit. “Põhiline siht on tekitada lõhnaga heaolutunnet,” ütles Sidoruk , keda on lõhnad inspireerinud terve elu. “Lõhnadega saab tööl või kodus loomingulist keskkonda toetada ja väsimusest üle saada. Kõik tugineb teadusuuringutele. Lavendel ja kerged lillelised aroomid aitavad lõõgastuda ja värsked tsitruselised, mis juba värvi poolest erksad ja isuäratavad, virgutavad meeli. Juba apelsini lahti lõigates pritsib vastu mõnusat tujutõstvat aroomi! Pakume käsitöölõhnu, paigaldame lõhnaallikaid ja hooldame neid. Kõik valmib kohapeal läbi mõeldes, sest klientide eesmärgid on ju erinevad.”

Ettevõtjad ootavad huvilisi ka koolitustele. “Paljud liituvad meiega töötukassa kaudu, koolitused uutele tulijaile on meil juba oktoobris,” ütles Raadik-Gonchev. “Eesti asukoht on hea, me oleme nutikad, me oleme targad, me tahame ettevõtlust teha! Pühendumus toob edu suhteliselt kiiresti. Seda tööd saab teha ka Hiiumaal kadakate vahel! Muidu elame maailmas, kus põhiliselt on vaid meeste arendatud tooted. Naiste nägemus on praegu alaesindatud.”
Lõhnakas OÜ jagab koolitustel lõhnade segamise kunsti. “Kasutame naturaalseid lõhnu,” ütles Sidoruk.

“Vajadusel segame lõhnad kokku ise. Nõustame ja koolitame, korraldame meeli kaasavaid töötubasid ning anname juhiseid sobiva lõhnasegu valikuks. Korraldame huviringe lastelegi ja aitame sünnipäevade korraldamisel.”

Enam kui 40 üritust
Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on tänavune ettevõtluspäev sisustatud enam kui 40 eri üritusega. “Kuna praeguses muutunud maailmas on oluline paindlikkus ja ajaga kaasas käimine, siis keskendub tänavune ettevõtluspäev targale majandusele ja kiirele kohanemisvõimele,” lausus Riisalu. “Paljud ettevõtted mõtestasid ümber enda tegevusala, tõid turule uusi teenuseid või leidsid teisi võimalikke viise ootamatult tabanud olukorraga kohanemiseks. Kontaktivabadus, nutikad lahendused, keskkondlik mõtteviis on märksõnad, millele on tulnud tähelepanu pöörata.”
Linna ettevõtluspäev on toonud igal aastal kokku ligi 3000 inimest. Kokku on linna ettevõtluspäeva kavas üle neljakümne ürituse, programm ning online-TV on leitavad ettevotluspaev.tallinn.ee veebilehel.

Mida saab ettevõtluspäeval kuulata?

• Ettevõtluspäeva saab jälgida 28. septembril kella 9-17.30 Viru konverentsikeskuses nii kohapeal kui veebist https://ettevotluspaev.tallinn.ee. Kuna osa sessioone toimub paralleelselt, näeb veebist menukamaid üritusi. Osalemine on kõigile tasuta.
• Kl 13-14.30 Eesti naisuurimus- ja teabekeskus (ENUT) korraldab seminari “Hoiame kätt muutuste pulsil – naiste edu ja tagasilöögid karjääris” Viru konverentsikeskuse saalis Grande 3
• Kl 11-12.30 Sagas Publications OÜ ettekanne “Tundmatust tuntuks ühe kuuga veebis”.
• Kl 11-12 Lõhnakas OÜ loeng “Lõhn kui mõjus kommunikatsioonivahend” Viru konverentsikeskuse Allegro saalis.
• Kl 9-10 Kaasaja OÜ seminar “Ettevõtlus ei ole unistus, vaid oma unistuste reaalsuseks muutmine” Viru konverentsikeskuse saalis Grande 3
• 30. septembril valitakse ka aasta parimad ettevõtted, see üritus on ainult kutsetega.

Vaata kogu kava https://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.