"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Tallinn rajab loome- ja ringmajanduse keskuse (0)
27. september 2021
Abilinnapea Aivar Riisalu. Foto: Mats Õun

Tallinn kavatseb luua kesklinna loome- ja ringmajanduse keskuse, mis aitaks tootedisaini vallas alustavatel ja tegutsevatel ettevõtetel areneda ja annaks soovijatele nõu ringmajanduse valdkonnas.

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule kinnitamiseks sihtasutuse Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid põhikirja uue redaktsiooni, mis laiendab sihtasutuse tegevust ka ringmajandusalaste tugiteenuste osutamisele. Aadressile Poldri 3 on kavas rajada selleks Tallinna loome- ja ringmajanduse keskus, kus pakutakse tugiteenuseid alustavale ettevõtjale, aidatakse areneda loomevaldkonnas juba tegutsevatel ettevõtjatel ning nõustatakse soovijaid ringmajanduse valdkonnas.

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul tähendab ringmajandus üleminekut keskkonda säästvamale ja puhtamale eluviisile, kus kasutataks loodusvarasid senisest vähem ja tõhusamalt. “Ringmajanduse põhimõtete rakendamine võimaldab meie ettevõtetel rahvusvahelises konkurentsis paremini läbi lüüa,” ütles Riisalu. “Rohepööre on Tallinna selge valik ja üks selle pöörde neljast vaalast on ringmajandus. Peame üheskoos liikuma puhtama majanduse poole, et tekiks vähem jäätmeid ja sealhulgas pakendeid.”

Rajatav keskus loob enda ümber tugeva kogukonna ettevõtlikest eraisikutest, ettevõtjatest ja organisatsioonidest, kes harrastavad ringmajanduse põhimõtteid järgivat elustiili. Keskuse visioon on kooskõlas strateegiaga “Tallinn 2035”, mille kohaselt on linn aastaks 2035 üle läinud ringmajandusele. Uus ringmajandussüsteem peaks kaasama kõiki sidusrühmi, parandama koostööd ametiasutuste, ettevõtete ja vabaühenduste vahel ja täiendama olemasolevaid võrgustikke. Kuigi ringmajandust seostatakse kõige rohkem jäätmekorraldusega, puudutab see väga suurt osa inimeste igapäevasest elust, pakkudes võimalusi vältida jäätmete ja heitmete teket ning vähendada ressursside kasutamist ja oma tegevuse keskkonnamõju laiemalt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.