"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Enefit Green võttis tuuleparkide rajamiseks 130 miljonit eurot laenu (0)
28. september 2021
Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim. Foto: Scanpix

Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvaenergiaettevõte Enefit Green sõlmis 130 miljoni euro ulatuses investeerimis- ja likviidsuslaenu lepinguid SEB ja OP pangaga; laenuga rahastatakse uute tuuleparkide arendamist.

SEB Pangaga sõlmitud lepingu väärtus oli 80 miljonit eurot ja OP Corporate Bank plc Eesti filiaaliga allkirjastati viieaastase tähtajaga 50 miljoni euro suurune laenuleping, vahendab BNS.

Enefit Greeni finantsjuhi Veiko Räime sõnul tugevdavad värsked laenud veelgi ettevõtte likviidsuspuhvrit ja finantspaindlikkust. Uued tagatiseta laenulepingud näevad ette kolme- kuni seitsmeaastast krediidilimiiti.

“Tänu koostööle regiooni juhtivate pankadega saame realiseerida Enefit Greeni kasvustrateegiat ning rahastada investeeringuid meie uutesse süsinikuneutraalset elektrit tootvatesse tuuleparkidesse. Roheline elekter jõuab turule esimesena ja nälg selle järele on väga suur,” ütles Räim pressiteate vahendusel. 

Eesti Energia tütarettevõte Enefit Green on taastuvenergia tootja Läänemere piirkonnas. Ettevõttele kuuluvad nelja turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam. 2020. aastal tootis ettevõte kokku 1,35 teravatt-tundi (TWh) elektrit.

SEB on Põhjamaade finantsteenuste grupp, mis pakub Rootsis ja Balti riikides finantsteenuseid ja finantsnõustamist.

OP on Soome pangandusgrupp, mis pakub pangateenuseid korporatiivklientidele ka kõigis Balti riikides.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.