"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haabersti uutes jõulinnakutes saab harjutada Ott Kiivikase juhendamisel (0)
28. september 2021

Tallinna kaasava eelarve raames Õismäe raba terviseraja äärde rajatud treeningväljakud valmivad käesoleval nädalal. Laupäeval, 2. oktoobril kell 13.00 on kõigil huvilistel võimalik Vana-Rannamõisa tee äärse parkla juures asuval treeningväljakul õppida uusi trenažööre kasutama tuntud kulturisti, treeneri ja spordiaktivisti Ott Kiivikase juhendamisel.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et eelmisel aastal said elanikud esmakordselt esitada kogukonnale meelepäraseid ettepanekuid, mida linna raha eest rajada. „Rahvahääletuse tulemusel soovisid Haabersti elanikud, et Õismäe raba terviseraja äärde rajatakse reguleeritavate raskustega jõulinnakud,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et juba sel nädalavahetusel on kõik huvilised oodatud uutele vastvalminud treeningväljakutele, kus uute treeningseadmete kasutamist õpetab Ott Kiivikas.

„Õismäe raba terviseraja äärde on rajatud kaks treeningväljakut ning mõlemale on paigaldatud kuus trenažööri. Lisaks on Vabaõhumuuseumi tee poolsel väljakul street workout treeningelement. Trenažööridest on paigaldatud Omnigymi toodete kõige populaarsem valik nagu kükipink, rinnaltsurumispink, kerepink, õlapink, seljatõmbepink, kaldsurumispink ja biitsepsipink. Vana-Rannamõisa tee poolsel treeningväljakul saavad treenida ka liikumispuudega spordisõbrad, kelle jaoks  on paigaldatud kaks ratastooliga juurdepääsetavat trenažööri. Väljakute juures täiendatakse välisvalgustust, paigaldatakse prügikastid ja jalgrattahoidjad,“ tutvustas linnaosavanem valmivaid treeningväljakuid.

Ka sel aastal saavad elanikud teha ettepanekuid, mida võiks kaasava eelarve raames rajada. „Käesoleval aastal algatatud Tallinna kaasava eelarve projekti raames on Haabersti linnaosas laekunud 24 ettepanekut, millest suurem osa on linnakeskkonda parendavad ning laste ja noorte tegevusega seotud ettepanekud. Kuid veel on mõned päevad aega, et oma idee esitada,“ ütles Siljanov ning kutsus üles seda võimalust kasutama.

Kuni 1. oktoobrini saavad tallinlased esitada ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks rahastada linna kaasavast eelarvest 2022. aastal. Ideid saab esitada kuues kategoorias: lapsed ja noored, linnakeskkond, turvalisus, sport, kultuur ja vaba aeg ning muu. Arvestada tuleb, et kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. Oluline on see, et objekti peavad saama tasuta kasutada kõik linlased. Uuesti võib esitada ka neid projekte, mis eelmise aasta hääletusel ei pälvinud valituks osutumiseks piisavalt hääli.

Ideid saab esitada digitaalselt, samuti ka paberil kas Tallinna Linnakantselei teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) või linnaosa valitsuses. Idee esitamise juhendiga saab tutvuda kaasava eelarve kodulehel.

Haabersti treeningväljakud ehitas PoMO Playgrounds OÜ ning välitrenažööride tarnijaks oli Davidcityline OÜ. Treeningväljakud on rajatud Tallinna kaasava eelarve projekti raames ning tööde maksumuseks kujunes 94 650 eurot.

Laupäeval 2. oktoobril kell 13.00 alustatakse juhendamise ja näidistreeninguga Vana-Rannamõisa tee äärsel treeningväljakul. Orienteeruvalt kell 13.45 toimub juhendamine ja näidistreening Vabaõhumuuseumi tee poolsel treeningväljakul. Kõik huvilised on oodatud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.