"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Iru hooldekodu õendusabi üksuse hoonelt võetakse maha sarikapärg (0)
28. september 2021
Tallinna abilinnapead Eha Võrk ja Betina Beškina Iru Hooldekodu iseseisva statsionaarse õendusabi üksuse hoone nurgakivi asetamisel. Foto: Albert Truuväärt

Neljapäeval, 30. septembril kell 11 võtavad Tallinna abilinnapead Eha Võrk ja Betina Beškina ning Iru hooldekodu direktor Jaanika Luus Ehitus5ECO OÜ-lt vastu õendusabi üksuse uue hoone (Hooldekodu tee 2) sarikapärja ning tänavad ehitajaid seni tehtud töö eest.

Iru hooldekodu on aastate jooksul pidevalt laiendatud ja eri perioodidel rajatud hooneosad on ühendatud galeriide abil ühtseks kompleksiks. Rahvastiku vananedes aga vajadus õendusabi teenuse järele üha kasvab ning ka hooldekodu peab jätkuvalt laienema.

Uue õendusabi üksuse rajamisega saab hooldekodu juurde voodikohti kvaliteetse teenuse osutamiseks ning paranevad ka personali töötingimused. Hoonesse on projekteeritud neli osakonda kokku 100 voodikohaga, sh õendusabi osakond, hospiitsosakond ning kaks osakonda dementsetele patsientidele. Õendusabi üksuse hoone ehitatakse kahe maapealse korrusega ja see ühendatakse olemasoleva ehitisega.

Hoone ehitus algas novembris 2020 ning nüüd on see saavutanud oma maksimaalse kõrguse, mida tähistataksegi traditsiooniliselt sarikapärja alla toomisega tööde tellija poolt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.