"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Kaks vanalinna alajaama saavad tänavakunstnike abiga uue ja pilkupüüdva välimuse (0)
28. september 2021
Kunstiteoseks muudetud alajaam Viljandis Vaksali tänaval. Foto on illustratiivne. Foto: Scanpix

„Kuigi alajaamad ei ole ehitistena iseenesest suured kunstiteosed, saab neist väga head lõuendid, mille peale kunstiteoseid luua. On igati loomulik, et linnakeskkonnas leiduks ruumi sellisteks mängulisteks ja vahvaid üllatusi pakkuvateks detailideks. Mõistagi muudab see ka üsna näotu hoone atraktiivseks. Soovime pakkuda grafitimeistritele võimalust oma loomiskirge kooskõlastatult ja avalikku korda austavalt realiseerida,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsus kuulutas välja ideekonkursi supergraafika loomiseks elektrialajaamadele aadressil Aia 16 ja Nunne 3. Ideekavandeid oodatakse hiljemalt 1. oktoobriks.

Kavand peab ja olema teostatav ja keskkonda sobima – Nunne 3 alajaamale mõeldud kujundus peab toetama Vanalinnale omast ajaloolist pärandit ning Aia 16 objekti puhul peab kujundus olema seotud Kanutiaia atmosfääriga.

Konkursil osalemiseks on vaja esitada supergraafika kavandid hiljemalt 1. oktoobriks aadressile kesklinlane@tallinnlv.ee. Lubatud on saata mitu kavandit. Kahe parima kujunduse autoreid premeeritakse Kunst ja Hobi kinkekaartidega.

Projektikonkursile saadetud ja parimaks hinnatud kujunduse teostab kunstnik Andrei Kedrin. Idee realiseerimist toetab Caparoli Profikeskused ehk SIA DAW Baltica Eesti filiaal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.