"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Nõmmele tuleb taaskord vaktsineerimisbuss (0)
28. september 2021

Sel nädalal tuleb Nõmmele vaktsineerimisbuss, mis teostab augustis tehtud Pfizer-BioNTechi Comirnaty vaktsiini teist doosi, aga ka esimest vaktsiinidoosi kõigile soovijatele.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul oli vaatamata nõmmelaste kõrgele vaktsineeritusele (üle 70%) huvi augustis Raudalus, Männikul, Pääskülas ja Nõmme turul käinud vaktsineerimisbussi vastu oodatust suurem. „Koostöös sotsiaalministeeriumi ja Qvalitas Arstikeskusega kiirelt ja mugavalt kodukoha lähedal vaktsineerimine tõstab vaktsineerituse hõlmatust ka neis Nõmme piirkondades, kus see seni madalam oli,“ nentis Šillis. „Sel korral on võimalik lasta end vaktsineerida ka ühedoosilise Janssen koroonavaktsiiniga, et saavutada vaktsineeritus ühe vaktsiinisüsti abil.“

„Nõmme vaktsineerimispunkti külastajad saavad vajadusel manustada esimest või teist doosi Pfizer-BioNTechi Comirnaty – kahedoosilist koroonavaktsiini, mis on mõeldud 12-aastaste ja vanemate inimeste vaktsineerimiseks. Maksimaalne kaitse saavutatakse 7 päeva pärast teist doosi. Sel nädalal Nõmmel esimese doosi saajatele  määratakse teise doosi saamise aeg Qvalitas Arstikeskusesse,“ selgitas Qvalitas Arstikeskuse turundusjuht Maarja Pehme. „Veel on võimalik end vaktsineerida ka ühedoosilise Janssen vaktsiiniga, mis on mõeldud koroonaviiruse tõkestamiseks 18-aastastel ja vanematel inimestel. Jansseni puhul saavutatakse maksimaalne kaitse 14 päeva pärast vaktsineerimist.“

Vaktsineerima tulles tuleb kaasa võtta  isikut tõendav dokument ja  riietuda selliselt, et saaks kiirelt ja mugavalt paljastada õlavarre. Vaktsineerimist puudutavat lisainfot  saab  Terviseameti, Qvalitas Arstikeskuse ja Nõmme linnaosa valitsuse kodulehelt või vaktsineerimispunktist kohapeal. Eelregistreerimine ei ole vajalik!

Vaktsineerimisbuss Nõmmel:

•          30. septembril kell 10–15.30 Männiku Rimi parklas (Männiku tee 100)

•          30. septembril kell 16–18 Raudalu Konsumi parklas (Viljandi mnt 41a)

•          1. oktoobril kell 10–15.30 Männiku Rimi parklas (Männiku tee 100)

•          1. oktoobril kell 16–18 Raudalu Konsumi parklas (Viljandi mnt 41a)

•          2. oktoobril kell 10–14.30 Nõmme turu parklas (Turu plats 8)

•          2. oktoobril kell 15–18 Pääsküla mini-Rimi parklas (Pärnu mnt 453e)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.