"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Riias avatakse noortele tasuta vaimse tervise kontrollpunkt (0)
28. september 2021
Foto Pixabay

Alates 2. oktoobrist on 12–25 aastastele isikutele tasuta igakuine vaimse tervise kontroll kaubanduskeskuse Galerija Centrs kolmandal korrusel KIWIE SPACE, teatasid esindajad 28.septembri väljaandes.  

Kontrollpunktis saavad noored teha ennetavaid vaimse tervise teste, vestelda spetsialistidega mitteametlikus õhkkonnas ja proovida virtuaalseid ravimeetodeid. Vajadusel nõustatakse ja teavitatakse neid muudest vaimse tervise parandamise võimalustest.  

Algul on plaanitakse vaimse tervise kontrollpunkt avada kord kuus, järgides riiklikke piiranguid ja ettevaatusabinõusid. Sõltuvalt koormusest ja nõudlusest võidakse aga teenust osutatada ka sagedamini.  

Vaimse tervise kontrollpunkt on avatud laupäeviti alates 2. oktoobrist kella 14.00-19.00 Galerija Centrise kolmandal korrusel, ruumis KIWIE SPACE. Külastus on tasuta ja registreerumist pole vaja.  

Tsiteerides Kaubanduskeskuse juhatajat Iveta Priedīti: „Noored on meie tulevik ning on hädavajalik, et meie järgmine põlvkond oleks enesekindel, isemajandav ja terve – nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Olles teadlik tänasest turbulentsest keskkonnast ja igapäevastest väljakutsetest on meil hea meel pakkuda noortele võimalust kontrollida oma vaimset tervist ja vajadusel tegutseda.”  

“Vaimse tervise probleemidega laste ja noorte arv kasvab pandeemia tagajärjel. Seetõttu ei kehti enam tavapärased abivormid ja spetsialistid üle maailma mõtlevad aktiivselt, kuidas toetust uutel ja kaasaegsetel viisidel üles ehitada. Mul on väga hea meel, et saame pakkuda ka üht maailma uuematest suundumustest – teismelissõbralikku vaimse tervise kontrollpunkti. On eriti oluline, et need punktid oleksid noorte ja perede jaoks populaarsetes kohtades. Noored ise näevad, et tänapäeval on vaimse tervise eest hoolitsemine sama normaalne kui jõusaalis või kaubanduskeskuses käimine,“ ütles teismeliste ja noorte psühhoteraapiakeskuse juht Nils Konstantinovs.  

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling) 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.