"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Kaasava eelarve ideid järgmiseks aastaks saab esitada veel vaid paar päeva (0)
29. september 2021
Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. Foto: Mats Õun

„Linlastel on viimane võimalus ülehomseni, 1. oktoobrini esitata ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte rahastada linna kaasavast eelarvest 2022. aastal ja tänase seisuga oli laekunud juba 264 erinevat ideed kokku kolmes erinevas keeles – eesti, vene ja inglise keeles,“ kommenteeris Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kogukondlikud ideed on Riibe sõnul oluliseks aluseks iga linnaosa arendamisel ja parema linnakeskkonna loomisel ja Tallinna kaasav eelarve on selle jaoks väga hea võimalus.

„See on hästi elanike poolt vastu võetud ja kaasavas eelarves on iga idee teretulnud. Seega kutsun üles kõiki kaasa mõtlema ja mõtlema suurelt, aga teostama oma kodukohas, oma linnaosas,“ sõnas Jaanus Riibe.

Kaasava eelarve planeeritav kogusumma järgmiseks aastataks on 1 miljon eurot, täpse eelarve kogusumma kinnitab linnavolikogu aasta lõpul järgmise aasta linnaeelarve vastu võtmise protsessi käigus.  

Kõik Tallinna elanikud saavad esitada omakogukonnale meelepäraseid ideid, mida linna raha eest võiks rajada. Ideed on jaotatud kuude kategooriasse: lapsed ja noored; linnakeskkond; turvalisus; sport; kultuur ja vaba aeg ning eraldi kategooria kõigi nende projektide jaoks, mis ühegi eelnimetatud kategooria alla ei mahu.

„Arvestada tuleb sellega, et kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. Objekti peavad saama kasutada kõik linlased. Ja tasub mainida, et uuesti võib esitada ka kõiki neid ideid, mis näiteks mullu valituks ei osutunud,“ lisas Riibe.

Saada oma idee 1. oktoobrini!

  • Oma ideid järgmiseks aastaks saab esitada digitaalselt kaasava eelarve veebilehel. Samuti paberil, kas Tallinna linnakantselei teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) või selle linnaosa valitsuse ruumides, mida idee puudutab.
  • Hääletada saavad kõik vähemalt 14-aastased isikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinnas. Iga inimene saab hääletada kuni 2 idee poolt oma elukohajärgses linnaosas.
  • Esitatud ideid hindab komisjon ning sõelale jäänud ideed liiguvad edasi tutvustamisele, arutamisele ja seejärel rahvahääletusele.
  • Igas linnaosas saab aastas ellu viia ühe tingimustele vastava projekti, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja mis on saanud hääletusel kõige enam hääli.
  • Linn jagab ideede jaoks laiali 1 miljon eurot. Ideid saab saata 1. oktoobrini. Loe Tallinna kaasavast eelarvest pikemalt https://www.tallinn.ee/est/kaasaveelarve
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.