"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Paekaare lasteaias avati keelelinnak Õpetaja Külli Remsu: paljud lapsed peavad keelt nägema eelkõige pildis (0)
30. september 2021

Tallinna Paekaare lasteaed avas täna pidulikult keelelinnaku. Õppimiseks loodud tänavad ja peatused on inspireeritud eesti kirjandustegelastest nagu Krõll, Muhv, Kingpool ja Sammalhabe. Eraldi on lastele veel ka Lasnamäe linnaosa peatused.

Vaata galeriid (25)

Koridoris hüppavad lapsed, õpetaja neile takka kiitmas – niimoodi näeb välja üks Paekaare lasteaia keeletund. Siin on eestikeelseid rühmi üheksa ja venekeelseid kolm. Eestikeelsetes rühmades on aga vene koduse keelega lapsi veidi üle poole.

“Eestikeelsetes rühmades – see üheksa rühma – on venekeelseid lapsi umbes 55 protsenti, nii et eesti keele õpe on siin väga terav küsimus ja eelmine aasta avati siin esimene eksperimentaalrühm. See tähendab seda, et on eesti keele rühm, aga kõik lapsed on seal koduse vene keelega,” sõnas Paekaare lasteaia direktor Piret Kütt.

Põhimõte on lihtne – mänguliselt ja igaühe jaoks erineva lähenemisega keel selgeks õpetada.

“Nendele lastele, kes ei ole koleerilise temperamendiga, kes ei taha kõiki asju teha väga ruttu, sest nad tahavad mõtiskleda, kes tahavad rahulikult olla, nende laste jaoks kelle jaoks pilt on tähtsam kui sõna. Selliseid lapsi on väga palju ja tema peab nägema keelt eelkõige pildis, ja alles siis tähtedest moodustunud sõnad,” selgitas Paekaare lasteaia eesti keele õpetaja Külli Remsu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.