“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
fotod Pirita kloostrivaremete piirdeaed sai uue ilme (0)
30. september 2021
Foto: Pirita LOV

Tööde käigus restaureeriti Pirita kloostri varemete paekivimüüritis ning rajati raudaed. Tööd läksid maksma 154 000 eurot.

Vaata galeriid (4)

Terve suve kestnud Pirita kloostrivaremete piirdeaia rekonstrueerimine on lõpule jõudnud. „Tulemuseks on soliidne ja terviklik ning muinsuskaitsenõuetele vastav piirdeaed,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Tööde käigus puhastati pooleteise meetri kõrgune paekivimüüritis ning vahetati välja pragunenud ja ebasobivad kivid. Samuti laoti müüritisele uued paeplaadid ja taastati hävinenud müüritiselõik.

Kõige rohkem hakkab silma, et müüritise peal ei ole enam roostetanud võrkaeda, mis oli rajatud üle 40 aasta tagasi. Selle asemel on nüüd varbaed, mis on ühtses stiilis surnuaia sepisväravatega. Ka varemete ala piiranud metallraamistikus võrkaed on välja vahetatud. „Selle asemele pandi keevispaneelaed, mis on samas laadis Pirita uue kloostrihoone ümber oleva aiaga,” täpsustas Liinat. Uus on ka sõiduvärav.

Kokku restaureeriti ja rekonstrueeriti umbes 500 meetrit erinevat aiapiiret.

Töid tegi Pirita linnaosa valitsuse tellimusel Trust Ehitus OÜ. Tööde lepinguline maksumus koos käibemaksuga on 153 094 eurot. Piirdeaia korrastamise on heaks kiitnud Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond. Tegevuskava ja projekti koostas Arhitektuuribüroo A&K OÜ.

Pirita kloostri varemed koos surnuaiaga kuuluvad 1995. aastast muinsuskaitse alla kinnismälestisena.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.