"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Eelarves on 20 miljonit eurot ette nähtud linnahalli renoveerimiseks (0)
01. oktoober 2021
Foto Albert Truuväärt

Tuleva aasta riigieelarve näeb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas ette 20 miljoni euro panustamist Tallinna linnahalli renoveerimiseks. 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on linnahalli renoveerimine linna jaoks jätkuvalt prioriteediks. Seejuures pakkus Baltcapi investeerimisfond tänavu juulis Tallinna linnavalitsusele, et võiks investeerida linnahalli.

Sel aastal teatas ka Euroopa Komisjon, et ei näe linnahalli äriplaani kohaste investeeringute tegemises vastuolu riigiabi reeglistikuga.

Linnahall projekteeriti ja ehitati aastatel 1975-1980 ning see valmis Moskva 1980. aasta suveolümpiamängudeks. 2009. aasta detsembris hoone suleti. 2016 tehti hoonele ekspertiis, mis leidis, et konstruktsioon on suhteliselt heas korras. Halvas olukorras on aga dolomiidist välisvooderdis.

Hoone ehitusalune pind on 39 422 ruutmeetrit, suletud netopind on 37 221 ruutmeetrit, ehitisel on kolm maapealset ja kaks maa-alust korrust. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisala eelarvest moodustavad toetused 73 protsenti kulude kogumahust, millest investeeringutoetused 30 protsenti ja muud toetused 42 protsenti.

Suuremad investeeringutoetused on SA Kredexi kaudu korteriühistutele antav korterelamute rekonstrueerimise toetus summas 43 miljonit eurot, Rail Balticu arenduseks 54 miljonit eurot, ettevõtete innovatsiooni-, digi- ja rohepöörde soodustamiseks 27 miljonit eurot, avaliku sektori digimuutuste võimendamiseks 22 miljonit eurot ning Tallinna linnahalli renoveerimiseks 20 miljonit eurot.

Lisaks on ettevõtete ekspordi toetamiseks eelarves ette nähtud 16 miljonit eurot, tänavavalgustuse taristu renoveerimiseks 15 miljonit eurot, IT investeeringud tööstussektori edendamiseks 14 miljonit eurot, Eesti Raudtee AS-ile raudtee kapitaalremondiks lõigul Tallinn-Tartu-Koidula 13 miljonit eurot ja Rohuküla raudteel Turba-Ellamaa-Risti lõigu väljaehitamiseks 12 miljonit eurot, ettevõtetele tehnoloogia- ja arendusmahukateks investeeringuteks 12 miljonit eurotning turismisektori edendamiseks 10 miljonit eurot eurot.

Muudest toetustest on suuremad ühistranspordikeskustele antavad dotatsioonid bussi-, praami- ja lennuliikluse korraldamiseks 79 miljonit eurot, ettevõtetele TAI teadlikkuse ja arendustegevuse toetamiseks 39 miljonit eurot, Elronile reisijate veoks raudteetranspordiga 25 miljonit eurot, ettevõtetele turismisektori edendamiseks 23 miljonit eurot ning Elering AS-ile biogaasi kasutuselevõtu suurendamiseks transpordis 11 miljonit eurot.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks ja andis riigikogule menetlemiseks järgmise aasta riigieelarve. Eelarve tulude maht on 13,13 miljardit eurot, kulude maht 13,64 miljardit ning investeeringute maht 716 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.