"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
video ja fotod Haabersti noortekeskuse uus hoone annab varasemast palju rohkem võimalusi (0)
01. oktoober 2021
Albert Truuväärt

Haabersti noortekeskus avas pärast renoveerimist taas uksed. Hoone läbis põhjaliku uuenduskuuri ning juurde lisandus ka pinda. See kõik lisab juurde võimalusi noorte huvitegevusele.

Vaata galeriid (38)

Grete, kes iga nädal mitu korda keskuses laulu käib harjutamas, ootab uusi ruume juba põnevusega.
“Et saame endale selle pesakese tagasi, see on väga tore,” rõõmustas ta.

Kui vanas noortekeskuses oli 300 ruutmeetrit, siis uue pindala on 2000 ruutu. Suurem pind võimaldab tegelda palju rohkemate huvialadega.

“Keskeltläbi käib 30-50 last käib läbi praegustes tingimustes. Uued ruumid annavad veelgi rohkemateks lasteks ruumi ja ideede rakendusi. Nagu igas noortekeskuses Tallinnas, nii onka meil laste jaoks tasuta ringid. Meil on neid lausa viis, kunstiringist alates, meediaõpetusega lõpetades,” rääkis Haabersti vaba aja keskuse juhataja Kaidi Liive.

Uut noortekeskust hakati Haaberstis plaanima juba 2017. aastal. Varem pidid noored leppima Õismäe tee 88a kulunud ja üsna kitsastes oludes majaga.

Haabersti noortekeskus asub nüüd ühes majas Haabersti päevakeskusega, mis samuti hiljuti uued ruumid sai.
“Ma rõhutan, et jah, täna me küll siin avame noortekeskust, aga iseenesest on see taas üks kogukonnakeskus. Põhjust kohale tulla on nii noorel kui vanal,” lausus Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

“Juba see mõte, et eakad ja noored on koos, meil on ühised tegevused, meil on rohkem ruumi, meil on kõik käe-jala ulatuses, minu meelest see sidumise on väga õige ja ilus,” nentis Taisi laulustuudio juhendaja Taisi Rosenberg.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.