“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
fotod Lasnamäel avati uue ilme saanud Võidujooksu tänav (0)
01. oktoober 2021
Foto: Lasnamäe LOV

„Võidujooksu tänava rekonstrueerimine on jõudnud lõpule ning on hea meel tunnistada, et Lasnamäe sai taas ühe uueväärse tänava võrra rikkamaks. Sõiduteede remondi kõrval ehitati välja ka valgustatud kõnniteed ohutute ülekäiguradade, valgustuse ja välimööbliga. Lisaks uutele kõnniteedele tagab rekonstrueeritud Võidujooksu tänav ka autode sujuvama liikuvuse Liikuri tänava kortermajade ja Liikuri lasteaia lähedal,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Vaata galeriid (39)

Täna, 1. oktoobril, avati Lasnamäel rekonstrueeritud Võidujooksu tänav, mis märgatavalt tõstab piirkonna liiklusohutust tänu tänava külge nullist rajatud kõnniteedele. 

Kokku rekonstrueeriti ligi 5200 m2 sõidutee katet, rajati 170 jm veevarustuse trassi ja 12000 jm sadeveekanalisatsiooni trassi. Sõidutee kõrval kulgevad nüüd ka valgustatud kõnniteed. Võidujooksu tänavale on lisatud ka uus haljastus, mulda pandi üle 65 puu ning ligi 2000 põõsaistikut. Tänava kujundamisel on kasutatud Lasnamäe jaoks sümboolse väärtusega paekivi, mis leidis rakendust istumispinkide alustena. 

„Võib öelda, et ligi pool aastat kestnud tööde hulgas valmis täiesti uus tänav. Võidujooksu tänaval ei olnud varem üldse jalakäijatele mõeldud teid. Uue ilme saanud Võidujooksu tänav loob uued liikumisvõimalused Liikuri tänava elanikele, jalgpalliklubi FC Ajax kasvandikele ja mehaanikakooli õpilastele. Samuti võimaldab see läbi lauluväljaku turvaliselt ja mugavalt liikuda jalgsi Tallinna lahe poole,” ütles Vladimir Svet.

Võidujooksu tänav on lahutamatult seotud Lasnamäe ajalooga. Selle nime sai ta siin asunud hipodroomi järgi, esimesed võistlused toimusid seal 1884. aastal.

Võidujooksu tänava projekteerimist teostas Keskkonnaprojekt OÜ. Ehitustöid teostas Viaston Infra OÜ Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning AS Tallinna Vesi tellimusel ja nende maksumuseks kujunes ligi 1,7 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.