"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Haabersti jõulinnakutes saab harjutada Ott Kiivikase juhendamisel (0)
02. oktoober 2021
Albert Truuväärt

Tallinna kaasava eelarve raames Õismäe raba terviseraja äärde rajatud treeningväljakud valmisid käesoleval nädalal ning laupäeval on kõigil huvilistel võimalik Vana-Rannamõisa tee äärse parkla juures asuval treeningväljakul õppida uusi trenažööre kasutama tuntud kulturisti, treeneri ja spordiaktivisti Ott Kiivikase juhendamisel.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et eelmisel aastal said elanikud esmakordselt esitada kogukonnale meelepäraseid ettepanekuid, mida linna raha eest rajada. „Rahvahääletuse tulemusel soovisid Haabersti elanikud, et Õismäe raba terviseraja äärde rajatakse reguleeritavate raskustega jõulinnakud,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et juba sel nädalavahetusel on kõik huvilised oodatud uutele vastvalminud treeningväljakutele, kus uute treeningseadmete kasutamist õpetab Ott Kiivikas.

„Õismäe raba terviseraja äärde on rajatud kaks treeningväljakut ning mõlemale on paigaldatud kuus trenažööri. Lisaks on Vabaõhumuuseumi tee poolsel väljakul street workout treeningelement. Trenažööridest on paigaldatud Omnigymi toodete kõige populaarsem valik nagu kükipink, rinnaltsurumispink, kerepink, õlapink, seljatõmbepink, kaldsurumispink ja biitsepsipink. Vana-Rannamõisa tee poolsel treeningväljakul saavad treenida ka liikumispuudega spordisõbrad, kelle jaoks  on paigaldatud kaks ratastooliga juurdepääsetavat trenažööri. Väljakute juures täiendatakse välisvalgustust, paigaldatakse prügikastid ja jalgrattahoidjad,“ tutvustas linnaosavanem valmivaid treeningväljakuid.

Ka sel aastal saavad elanikud teha ettepanekuid, mida võiks kaasava eelarve raames rajada. „Käesoleval aastal algatatud Tallinna kaasava eelarve projekti raames on Haabersti linnaosas laekunud 24 ettepanekut, millest suurem osa on linnakeskkonda parendavad ning laste ja noorte tegevusega seotud ettepanekud. Kuid veel on mõned päevad aega, et oma idee esitada,“ ütles Siljanov ning kutsus üles seda võimalust kasutama. 

Haabersti treeningväljakud ehitas PoMO Playgrounds OÜ ning välitrenažööride tarnijaks oli Davidcityline OÜ. Treeningväljakud on rajatud Tallinna kaasava eelarve projekti raames ning tööde maksumuseks kujunes 94 650 eurot. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.