“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Puhkajaid ja sportijaid on metsa jaoks ohtlikult palju (0)
04. oktoober 2021
Foto Albert Truuväärt

Ajal, mil Euroopa Komisjon on algatanud Eesti suhtes rikkumismenetluse seoses kaitsealuse metsa hävitamisega majandushuvides, on leitud hoopis teist laadi looduserüüstajad.

Nimelt on keskkonnaamet arvamusel, et orienteerumis-sportlasi, kes metsi mööda jooksevad, on liiga palju ja nad peaksid hoopis teid kasutama. ERR vahendas keskkonnaametnike arvamust, et kui Lõuna-Eestis on loodusel sissejoostud raja taastamiseks aega, siis Tallinna lähistel mitte. Orienteerujate rada võivad hakata kasutama teised ja nii on varsti metsa all lai tee sisse sõtkutud.

Ka mõnes Maaülikooli uuringus on laiemalt leitud, et puhkajad ei mahu enam metsa ära. Kuna majandusmetsas on tülikas jalutada, sest seal leidub risu ja rägu, siis kipuvad kõik kaitsealadele. Nüüd on Maaülikooli ja Tallinna Ülikooli teadlased pead kokku pannud, kuidas lahendada konflikti “järjest suuremad puhkajate hulgad versus mets”.

Huumoriga saab öelda, et igameheõiguse võiks kaotada ja võtta kasutusele piletimüügi. Tõsi, siis tuleks taas tööle rakendada metsavahid, kes neid kontrollima hakkaksid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.