"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Aita valida “Aasta linnakodanik” (0)
05. oktoober 2021

1. oktoobrist ootab Tallinna linnavolikogu kandidaate aasta linnakodaniku tiitlile.

Konkursile võivad kandidaate välja pakkuda nii era- kui juriidilised isikud. Tingimuseks on, et väljapakutud isik peab olema Tallinna linna elanik.

Koroonakriisist mõjutatud algatus ”Igale koolilapsele arvuti” oli eelmisel aastal nii oluline projekt, et tunnustati tiitliga “Aasta tegu 2020”. Projekti ühe algataja Maria Rahamägi sõnul koguti esimese kuuga kokku 1200 arvutit.

“Kui me sellega toimetama hakkasime, siis ei olnud teada, kas meil üldse sellist probleemi on. Haridus- ja teadusministeerium alguses arvas, et võiks nendest seadetest piisata, mis koolides juba olemas on. Aga pärast paari päeva distantsõpet oli selge, et abivajajaid on tegelikult palju rohkem kui teada on,” kirjeldas Rahamägi projekti algust.

Tallinna linnavolikogu algatas konkursi kolm aastat tagasi. Volikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on konkursi eesmärk tunnustada neid, kes on viimase aasta jooksul millegagi linnaelus silma paistnud. Kas sel sügisel valitakse välja see parim, kes ühel või teisel moel linna ellu panustanud.

“Aasta linnakodaniku konkursile ootame kandidaatidena kõiki neid inimesi, kes on viimase aasta jooksul midagi oma kodulinna ja teiste inimeste huvides ära teinud,” selgitas Terik. “Siia ei pea esitama üldtuntud kuulsat nime, see võib vabalt olla mõni naabrimees või naabrinaine, sõber või tuttav, kes viimase aasta jooksul on teinud midagi sellist, mida võibolla tema igapäevase tegevuse osas ei oodata. Kas ta on siis mõne projektiga maha saanud või on mõni sportlane, kes on linnale au ja kuulsust toonud,” lisas Terik.

Varasemalt on aasta linnakodaniku tiitli pälvinud veel ajaloolane Tiina Kala, Kadrioru pargi juhataja Ain Järve ja piiskop Philip Jourdan.

Kandidaate saab esitada linnavolikogu veebilehel www.tallinn.ee/aasta-linnakodanik oleva vormi kaudu kuni 1. novembrini. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.