“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Eesti Inimõiguste Keskus hakkab andmekaitse küsimustes tasuta õigusnõu pakkuma (2)
05. oktoober 2021
Foto: Pixabay

“Meil kõigil on midagi varjata. See ei tähenda, et varjaksime midagi keelatut, vaid oluline on mõista, et meie kõigi kohta käivat informatsiooni võidakse meie ja meie lähedaste vastu ära kasutada,” sõnas Eesti Inimõiguste Keskuse jurist Mari-Liis Vähi. 

Eesti Inimõiguste Keskus alustab teisipäevast nõustamist privaatsuse ja andmekaitsega seotud teemadel – individuaalset nõu hakkab pakkuma keskuse digiõiguste ja andmekaitse valdkonna jurist Mari-Liis Vähi ning abi on kõigile tasuta, vahendab BNS.

Inimõiguste keskus soovib panustada sellesse, et ühiskonnas olevad digi- ja andmekaitsealased kitsaskohad saaksid lahendatud. “Tänapäeva infoühiskonnas on andmed otsustava tähtsusega, mistõttu on ka nende kaitsmine aina olulisem. Ühelt poolt peavad riigiasutused ja ettevõtted töötlema isikuandmeid läbipaistvalt ja vastavalt andmekaitsenõuetele. Teisalt aga tuleb meil endal teadvustada oma andmete väärtust ja seda, et nendega tuleb väga hoolsalt ringi käia,” selgitas Vähi. 

Nõustamise eesmärk on kaitsta Eesti inimeste digiõigusi ja privaatsust ning inimõigusi tugevdada. “Digivõimalused on küll ahvatlevad, kuid neisse tuleks suhtuda teatava ettevaatuse ja tähelepanelikkusega. Mugavus ja efektiivsus ei tohiks toimuda meie õiguste ja privaatsuse arvelt,” on keskuse jurist Mari-Liis Vähi kindel.

Inimõiguste keskus pakub abivajajatele tasuta esmast nõustamist ja selgitab, kuidas õigusrikkumist lõpetada, milliseid nõudeid esitada ning kuhu oma õiguste kaitseks pöörduda. Kui inimene tunneb, et isikuandmete kasutamisel on rikutud tema õigust pere- ja eraelu puutumatusele või tal on mõni muu digiõigusi puudutav mure, saab võtta inimõiguste keskusega ühendust.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

jama värk
8. okt. 2021 19:14
Andmekaitse probleemidest töötervishoius. https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94702973/kas-koroona-on-erand-ja-tootaja-peab-tooandjale-avaldama-oma-terviseandmeid
lisa
5. okt. 2021 17:39
Ka Andmekaitse Inspektsioon kui kohtuväline menetleja. https://www.aki.ee/et