"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Kelmid tekitasid tallinlastele kümneid tuhandeid eurosid kahju (0)
05. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Politsei uurib viit juhtumit, kus kelmid tekitasid tallinlastele ja harjumaalastele kokku üle 60 000 euro kahju.

Esmaspäeval asus politsei uurima juhtumit, kus Lasnamäel elavale naisele helistati väidetavalt Swedbanki turvaosakonnast ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks edastas naine telefonis oma kasutajatunnuse ja sisestas telefonis Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on kadunud üle 5700 euro.

Ka uurib politsei juhtumit, kus augustis kandis tööandja potentsiaalsele töövõtjale üle 630 euro, kuid ei saanud seejärel töövõtjaga rohkem kontakti.

Kelmide ohvriks langes Mustamäel elav mees, kellele helistati väidetavalt Swedbanki turvaosakonnast ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks võimaldas mees kelmidele AnyDeski kaudu ligipääsu oma arvutile ja pangakontole. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on kadunud üle 3200 euro.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Tallinnas elavale kannatanule helistas tundmatu mees, kes teatas, et kannatanu nimele tahetakse võtta laenu ja selle peatamiseks on vaja öelda oma PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on kadunud üle 2400 euro.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas elav naine leidis internetist reklaami, mis pakkus raha teenimise võimalust. Selleks juhendati teda AnyDesk programmi kaudu kandma üle 200 eurot. Hiljem võttis naine ka laenu ja kandis kokku “investeerimiseks” üle rohkem kui 13 000 eurot.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas elavale naisele helistas tundmatu vene keelt kõnelenud naine, kelle sõnul tehti kannatanu kontolt ost internetikaubamajas. Selle tühistamiseks oli vaja sisestada oma Smart-ID PIN-koodid. Kannatanu avastas hiljem, et tema nimel on võetud 10 000 euro suurune kiirlaen, millest 9300 eurot on kantud edasi tundmatule pangakontole.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Jüri alevikus elavalt naiselt peteti välja üle 3000 euro, mille ta kandis välismaisele pangakontole.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Harku vallas elav naine tutvus Tinderis välismaise mehega, kes viibis väidetavalt merel ning ei saanud oma välisriigis hoiustatavale aardelaekale ise järele minna. Selle Eestisse saatmiseks kandis naine välismaisele kontole üle 6000 euro.

4. oktoobril alustati menetlust selles, et Laagri alevikus elav naine avas konto väidetaval investeerimisplatvormil ja teda väidetavalt abistanud finantsnõustaja võttis üle kontrolli kannatanu arvuti üle ning kandis tema kontolt ära kokku üle 23 000 euro.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.