“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
OTT KIIVIKAS: Tööl olles võiks lõunapausi ajal teha tiiru õues (1)
05. oktoober 2021
Ott Kiivikas. Foto: Albert Truuväärt

“Tuleb aru saada, et liikumine mitte ei võta, vaid annab energiat. See on esimene samm meile kahjulike harjumuste muutmisel. Liikudes paraneb verevarustus ning lihastesse ja kudedesse jõuab rohkem hapnikku,” selgitas kulturist ja treener Ott Kiivikas.

Äsja lõppes keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mis pakkus linlastele palju võmalusi tervislikuks liikumiseks ja võimlemiseks. Pealinn uuris, kas ka töökohtades võiks pakkuda inimestele trennipause ja liikumisvõimalusi.

“Muidugi äkiliselt liiga hoogsalt trenni tegema hakata ka ei tasu, siis tunneb inimene end tõesti väsinumana. Lõunapausi ajal soovitan teha väike tiir värskes õhus, sest siseruumide hapnikupuudus võib samuti väsimust põhjustada,” hoiatas Kiivikas.

“Õhuvahetus aitab keha hapnikutaset rikastada. Pea töötab paremini, eriti pärast jalutuskäiku praeguse jaheda ilmaga. Samuti ei peaks sööma palju ja korraga, mis tooks organismis kaasa kiire veresuhkru taseme tõusu ja unise meeleolu. Pigem võiks teha väiksema lõuna, millega kaasnegu päeva sees väikesed vahepalad. See aitab energiataset üleval hoida tööpäeva lõpuni.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

energia
9. okt. 2021 17:55
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94803689/raudpatsi-dopinguladu-eksmaailmameistri-garaazist-leiti-150-000-euro-eest-keelatud-aineid-millega-ta-varustas-eesti-jousaalirahvast