"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Tallinna koolid hakkavad taas vaktsineerima (0)
05. oktoober 2021

Koroonakolded on koolides taas ulatuslikult levima hakanud. Tänaseks on viirus sees juba 20 Tallinna koolis, mistõttu toimub tuleval nädalavahetusel taas mitmes koolis vaktsineerimine.


Koroonaviirus on sel sügisel taas koolides kanda kinnitanud ning selle ohjamiseks on ette võetud uued üldvaktsineerimised, et augustis esimese süsti saanud õpilased, teisele doosile kutsuda. Kollete kontrolli alla saamiseks tuleb aga teha muudki.

“Küsiumus on selles, et aeg-ajalt oleks vaja teha kiireid otsuseid, et terve klass saata distantsõppele,” sõnas Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. “Need otsused on hetkel liiga aeganõudvad ja ka Terviseamet pole sellest teemast huvitatud. Siiski Haridusamet on kindlal seisukohal, et kui nakatunud või isolatsiooni määratud õpilaste arv kipub juba poole klassini minema, tuleb terve klass saata distantsõppele.”

Sel laupäeval ja pühapäeval saab end vaktsineerida kümnes Tallinna koolis. Õpilased saavad minna ükskõik millisesse kooli, kus vaktsineerimine toimub, olenemata sellest kas tegu on tema enda kooliga või mitte. 

“Sel nädalavahetusel tulevad õpilased teisele doosile kuid palun tulla ka kõigil, kes soovivad alles esimest doosi saada,” kutsus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kooliõde Irina Ratnikova. “Praegu on meie koolis juba teisele doosile registreerinud 171 inimest, nende hulgas on õpilasi kuid ka lapsevanemaid ja tuttavaid kellel oli siia hea lähedal tulla.”

Alaealistel õpilasel peab vaktsineerimiseks kaasas olema vanem või tema kirjalik nõusolek, mis on leitav Tallinna kodulehelt (https://www.tallinn.ee/est/vaktsineeri). Vaktsineerimisel kasutatakse Pfizer/BioNTech vaktsiini.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.