"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Tõnismäe reaalkool saab uue tõhusa ventilatsioonisüsteemi (0)
05. oktoober 2021
Tallinna Tõnismäe Reaalkool. Foto: Vikipeedia

„Kvaliteetne ventilatsioon on haridusasutustes eriti oluline nüüd, kui me puutume igapäevaselt kokku COVID-19 nakkusohuga. Nõuetekohane ventilatsioon aitab märkimisväärselt vähendada viiruse leviku võimalust ja seega ka haigestumise riski. Kuid sama vajalik on tagada klassiruumides piisav õhuvahetus nii laste kui ka õpetajate vaimse töö võime toetamiseks,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Abilinnapea märkis, et linn on võtnud eesmärgiks üle vaadata kõikide koolide ventilatsioonisüsteemid ja ajale jalgu jäänud süsteemid välja vahetada. Tõnismäe reaalkooli hoone lõunapoolsetesse klassiruumidesse paigaldatakse lisaks veel ka jahutus, et vältida kevadeti klassiruumide ülekuumenemist.

Tõnismäe reaalkooli ventilatsioonisüsteemi projekteeris Venditehnik OÜ ning rekonstrueerimistööd viivad läbi Dreibau OÜ ja 1Parner Ehitus OÜ. Omanikujärelevalvet teeb IB Telora OÜ. Tööde kogumaksumus on 1,137 miljonit eurot (sh käibemaks).

Kuna koolis õppetöö jätkub, toimuvad rekonstrueerimistööd tsoonide kaupa. Oktoobri teises pooles algavad üldehitustööd hoone pööningul. Rekonstrueerimistööd nüüdisaja nõuetele vastava ventilatsioonisüsteemi paigaldamiseks Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis (Pärnu mnt 50) algavad oktoobris.  Uus ventilatsioonisüsteem saab valmis märtsis 2022. 

Lisaks ventilatsioonisüsteemile on järgmise aasta suvel plaanis rajada kooli sisehoovi, praeguse amortiseerunud korvpalliväljaku asemele uus multifunktsionaalne spordiväljak koos õuesõppepaviljoniga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.