“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
fotod Väikesed tallinlased said täna raekojas kätte nimetunnistused (0)
05. oktoober 2021
Lapsevanemad Rain Rosimannus ja Keit Pentus-Rosimannus. Foto Mats Õun

Täna anti Tallinna Raekojas vastsündinud tallinlaste vanematele pidulikult üle linna vapiga kaante vahel nimetunnistused. Beebid saavad linnalt kingituseks piimakruusi ja pudrukausi, millele kunstnik Helina Tilk on maalinud lapse sünniaasta looma pildi.

Vaata galeriid (51)

Nimetunnistused ja kingituse andis üle abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on tal heameel esindada linna niivõrd olulisel päeval. „Lapse sünd on üks tähtsamaid sündmusi elus ja on suurepärane, et saame ka omalt poolt perede rõõmust osa. Soovin kõigile uutele ilmakodanikele ja nende vanematele palju õnne!“ ütles Beškina ja lisas, et kuna beebide tervise kaitseks seekord üheskoos torti ei sööda, kingib linn igale perele Pagaripoistes spetsiaalselt valmistatud, beebipapudega kaunistatud tordi. 

Nimetunnistused anti seekord üle 30 lapsele, kelle vanemad on soovinud need saada kätte raekojas ja kellest enamik on sündinud septembris. Neist 15 on tüdrukud ja 15 poisid. Ühes peres sündisid kaksikud, neljas peres sündis neljas laps ja neljas peres kolmas laps.

Populaarsemad tüdrukute nimed 2021 aasta septembris on Alisa, Diana, Eva ja Hanna ning poiste nimed Alex, Kristofer, Oliver ja Robert.

Pikaaegne ilus nimetunnistuste jagamise traditsioon taaselustati peale koroonast põhjustatud pausi tänavu septembris.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.