"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Keskerakond soovib hinnatõusu peatamiseks elektrihinna kompenseerimist (0)
06. oktoober 2021
Foto: Pixabay

“Leiame, et suurenenud rohe-eesmärkide saavutamine ei tohi toimuda tavatarbijate arvelt ja vähendada järsult inimeste toimetulekut. Valitsus peab oma seisukohtade kujundamisel arvestama nii Eestimaa elanike kui ka meie ettevõtete toimetulekuga,” teatas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon, mis teeb majandus- ja taristuministrile ning keskkonnaministrile ettepaneku kiirendatud korras viia valitsuse istungile ning töötada ühiselt välja leevendusmeetmed elektri- ja gaasihinna tõusu osas.

Fraktsiooni hinnangul tuleks eraldada elektrihinna tõusu kompenseerimiseks vähemalt 30 miljonit eurot ning töötada välja kompensatsioonimeede gaasihinna tõusu leevendamiseks tarbijatele, vahendab BNS.

Ka tuleb Keskerakonna fraktsiooni hinnangul majandus- ja taristuministril ning keskkonnaministril esitada Euroopa Liidu Komisjonile nõudmine viivitamatult kehtestada suurte tööstus- ja energeetikaettevõtete kasvuhoonegaaside heitekoguste maksimaalseks piirhinnaks 25 eurot ühiku kohta, mis oli järsu hinnatõusu eelne kvoodiühiku maksumus.

Ka peab fraktsioon oluliseks, et valitsus arvestaks energiasektoris toimunud muutustega läbirääkimistel Euroopa Liidu Komisjoniga kliimapaketi üle.

Ka kutsub Keskfraktsioon kiiremas korras kokku asjatundjate nõukoja, kuhu palutakse erasektori esindajaid, teadlasi ning valdkonna spetsialiste.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.