“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Kiik: Eesti alustab 65+ vanuste tõhustusdoosidega (1)
06. oktoober 2021
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Mats Õun

“Me näeme ülitugevat ja selget seost, mida kõrgem on vaktsineerimise hõlmatus, seda madalam on piirkonnas ka nakkuse levik,” kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Minister märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 olukorra kohta Eestis, et alustatakse tõhustusdoosidega 65+ vanustele inimestele. 

Kiige sõnul saavad tõhustusdoosi esmases järjekorras hooldekodu elanikud ja 65+ elanikud, kelle puhul soovitatakse ja võimaldatakse doose, kui vaktsineerimisest on möödas kuus kuud, vahendab BNS.

Kiige sõnul on suurusjärgus 70 protsenti nakatunutest vaktsineerimata. “Me näeme jätkuvalt, et haiglaravil domineerivad just vaktsineerimata inimesed ning  praeguses viirusekasvu olukorras on ülioluline, et need, kes on veel kahtlevad jõuaks esimesel võimalusel vaktsineerima,” ütles Kiik.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp märkis, et kuna hospitaliseeritute arv on siiski madalam kui varasemalt, annab see kindlust, et vaktsineerimisest on kasu. Samas nentis ta, et eelmisel nädalal oli murettekitavaks asjaolu, et viirus hakkas levima ka eakamate seas ning see võib mõjutada haiglaravi. 

“Prognooside kohaselt näeme nädala pärast haiglates ligi 300 koroonapatsienti. Plaanilise ravi jätkamiseks on oluline, et vaktsineeritakse esimesel võimalusel,” ütles Sepp. 

Tema sõnul on nakatumiskordaja kolmapäevase seisuga 1,2 ja sarnase trendi jätkudes võib  punasesse tasemesse jõuda juba oktoobri teises pooles. 

“Seni oleme näinud, et viirus stabiliseerub Lõuna-Eesti maakondades, kuid nakatumine on kasvanud Harjumaal ja Ida-Virumaal. Harjumaal mõjutab viiruse leviku kasv ka Eesti üldiseid nakatumisnäitajaid,” nentis ta. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vaatleja
6. okt. 2021 18:41
https://www.err.ee/1608361215/indrek-kiisler-tehke-midagigi-tardunud-terviseametnikud Olukorra haput nägu peegeldab perearstide võimetus oma patsientidega suhelda, kõikidest septembrikuu doosidest saab kanda perearstide arvele alla kümne protsendi. Ja terve suve vältel räägiti, et las perearstid puhkavad, küll nad sügisel hakkavad oma riskirühma kuuluvate patsientidega suhtlema ja neid veenma. Nüüd tuleb nentida, et seegi lootus oli asjatu.