“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Tallinna Haigla projektijuht Sven Kruup kogu ravi saab olema ühes kohas, inimesed ei peaks enam matkama erinevate haiglahoonete vahel (0)
06. oktoober 2021

“Kogu ravivõimalus ja võimsus saab olema ühes kohas, inimesed ei peaks enam matkama erinevate haiglahoonete vahel,” sõnas Tallinna Haigla projektijuht Sven Kruup. “Täna peab ravi saamiseks sageli 2-4 hoone vahel liikuma ja sageli saadakse ravi alles viiendas asutuses. See ei ole väga patsiendisõbralik.”

„Tallinna haigla kõige olulisem eesmärk on parandada raviteenuse kvaliteeti ja olemasolevates ruumides, kus asub kaks suurt linna haiglat, ei ole võimalik seda pikemas perspektiivis tagada,“ selgitas linnakantsler Kairi Vaher uue haigla loomise vajalikkust.

„Tallinna haigla puhul ei räägi me ainult linnakust, kus me valame suure summa raha betooni, vaid see on ainult vahend raviteenuse pakkumiseks. Tallinna haiglas hakkab tööle enam kui 4000 inimest, kes vajavad kaasaegseid töötingimusi, et seda teenust kvaliteetselt tagada,“ lisas Vaher.

Vaheri sõnul saab Tallinna haigla olema territoriaalne, Tallinna piiridest välja ulatuv teenuse pakkuja, mistõttu hakkab see teenindama väga suurt elanike arvu ja vaid umbes pooled uue haigla patsiendid saavad olema pealinna elanikud.

„Haigla suurus on planeeritud kahe haigla ravijuhtude baasil vastavalt arengukavale ja ülemäära pinda seal olema ei saa. Me ehitame teiste Euroopa linnade sarnaselt korralikku kõrgetasemelist haiglat, aga ruumiga ei ole seal kindlasti priisatud,“ kinnitas linnakantsler.

„Hea meel on muidugi tõdeda seda, et Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen tõi Tallinna haigla projekti väga selgelt välja ja ta peab seda sarnaselt Tallinna linnaga äärmiselt oluliseks. Loomulikult käivad selliste suurte projektidega kaasas teatud riskid, aga meie linna poolt oleme teinud kõik, et neid riske maandada, püsida ajagraafikus ja täita Euroopa Komisjoni poolseid tingimusi.“

Ajagraafikus püsimiseks on linn Vaheri sõnul astunud erinevaid samme ja jaotanud projekti erinevateks etappideks, et teha mõningaid tegevusi aja säästmise nimel paralleelselt. Haigla prognoositav maksumus on 520 miljonit eurot, mis sisaldab nii hoone ehitust kui sisseseade soetamist.

„Kui Euroopa Liidust tuleb 280 miljonit ja Tallinna linn on omalt poolt valmis investeerima 100 miljonit, tuleb puuduva 140 miljoni euro osas riigiga läbi rääkida. Tuleb välja selgitada, millised on riigi võimalused panustamiseks, sest tegu pole kindlasti ainult Tallinna linnale vajaliku projektiga,“ nentis Kairi vaher.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.