“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Uus tervisekeskus parandab Põhja-Tallinna elanikele arstiabi kättesaadavust (1)
06. oktoober 2021
Põhja-Tallinna tervisekeskus Foto Ilja Matusihis

„Majas hakkab tegutsema kaheksa perearstikeskust, lisaks hakkavad seal patsiente vastu võtma eriarstid ja erialaspetsialistid. Põhja-Tallinna tervisekeskus kuulub Lääne-Tallinna Keskhaigla koosseisu ja pärast hoone avamist muutub arstiabi Põhja-Tallinna elanike jaoks varasemaga võrreldes oluliselt kättesaadavamaks,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.

Kari 13 kogukonnamaja ligidal, Sõle 63 asunud endise polikliiniku asemele on tänaseks kerkinud aga 5 miljonit eurot maksnud uus hoone, mis aitab kohalike elanike eluolu veelgi mugavamaks muuta – nimelt avab uues neljakorruselises hoones peatselt uksed Põhja-Tallinna tervisekeskus, mis on linnaosa vanema sõnul üks enim oodatuid investeeringuid Põhja-Tallinnas.

Hoone on tänaseks valmis, peatselt algab kolimine ning oletatavasti avab tervisekeskus kõigile soovijatele uksed juba selle aasta lõpul.

Pihlapi sõnul on Põhja-Tallinnas paranemas väga paljude teenuste kvaliteet ja kättesaadavus. “Mõni nädal on olnud avatud kogukonnamaja Kari 13 ja see hoone koos oma väljakuga on nagu väike linn ja teatavasti linn ei maga ja nii on ka selle kogukonnamajaga. Kui Põhja-Tallinna linnaosa valitsus oma töö lõpetab, alustab seal Kopli huvikool ja kui huvikool oma töö lõpetab, on kohvik veel ikkagi lahti,“ kirjeldas Pihlap. 

„Nii, nagu kõikide Tallinna uute ehitistega, on ka see hoone väga energiasäästlik, katusel on päikesepaneelid ja õues olev hoov on kujunenud tõeliselt kogukonnakeskuseks. Päeval viibib seal ka 100 last, kes seal mängivad,“ lisas Pihlap.

Elanike jaoks on tänu uue kogukonnamaja avamiselt muutunud oluliselt hõlpsamaks ka linnaosaga suhtlemine.

„Kogu Põhja-Tallinna valitsuse töö toimub nüüd ühes majas. Kui varasemalt pidid inimesed eri muredega käima eri aadressidel, eri majades, siis on nüüd kõik ühes majas ja hästi kättesaadav. Lisaks on meil suur rõõm, et meie majja pääsevad sisse nii lapsevankritega emad kui ka ratastoolidega liikujad,“ sõnas Pihlap.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

laiemas laastus
7. okt. 2021 17:25
https://pealinn.ee/2021/10/01/harjumaal-paraneb-eriarstiabi-kattesaadavus/