“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Apteegid alustasid gripi vastu vaktsineerimist (1)
07. oktoober 2021
Foto: Scanpix

„See on juba neljas aasta, kui apteekides saab  gripi vastu vaktsineerida. Meil on hea meel tõdeda, et huvi apteegis gripi vastu vaktsineerimise vastu  on aasta-aastalt kasvanud ja sellega koos ka Eesti gripivastane vaktsineeritus,“ ütles Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane.

„Lisaks jätkame ka COVID-19 vastu vaktsineerimisega. Apteegis vaktsineerimine on muutumas tavapäraseks teenuseks ning inimestele meeldib võimalus saada vaktsiinisüst kätte mugavalt õhtustel aegadel ja nädalavahetustel,“ lisas Rootslane.

Alates käesolevast nädalast saab 24 apteegis üle Eesti vaktsineerida gripi vastu. Kuigi sel aastal on esmakordselt kõigile 65-aastastele ja vanematele inimestele gripivaktsiin tasuta, siis apteegis esialgu eakatele tasuta gripi vastu vaktsineerimist ei toimu, vahendab BNS.

Ly Rootslase sõnul alustavad esimesed apteegid gripi vastu vaktsineerimisega juba sel nädalal, järgmisel nädalal suureneb teenust pakkuvate apteekide arv veelgi.

2020. aastal vaktsineeriti apteekides gripi vastu 14 000 inimest, nendest kolmandiku moodustasid eakad, kes on gripi puhul peamiseks riskirühmaks.

Sellel aastal vaktsineeritakse apteekides neljavalentsete süstesuspensioonidega ning lisaks on esmakordselt turule tulemas ninna pihustatav gripivaktsiin. Süstesuspensioonid on näidustatud alates 6. elukuust ja ninasprei lastele ja noorukitele vanuses 2-18 aastat.

Sel aastal on esmakordselt kõigile 65-aastastele ja vanematele inimestele gripivaktsiin tasuta. Eakate tasuta süstimisega alustatakse oktoobris perearstikeskustes. 

Apteegis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.

COVID-19 ja gripi vastu vaktsineerimine apteekides on planeeritud kuni aasta lõpuni, vajadusel saab vaktsineerimist jätkata ka uuel aastal.

Gripp on ülemiste hingamisteede nakkushaigus, mida põhjustavad A- ja B- gripiviirused. Grippi haigestub igal aastal suur hulk inimesi. Enamikel juhtudel põetakse haigus läbi kergelt, kuid mõnikord võib gripp kulgeda raskelt ja põhjustada enneaegseid surmajuhte.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei midagi erilist
9. okt. 2021 15:31
https://www.postimees.ee/7357322/gripivaktsiini-tulek-meenutab-segadusi-koroonavaktsiiniga