"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Täna Tallinna Ülikoolis algaval konverentsil arutletakse teadussuhtluse küsimuste üle (0)
07. oktoober 2021
Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) vanemteadur, teaduskeelekeskuse juhataja Peep Nemvalts. Foto: Vikipeedia

 „Rahvuskeelne haridus- ja kultuuriruum saab avatud maailmas areneda nii, et omakeelset kõrgharidust pakutakse iga eriala kõigil õppeastmeil. Selleks on vaja emakeelset õppekirjandust, oskussõnastikke ning teadustulemuste üllitisi: artikleid ja monograafiaid, “ märkis Konverentsi peakorraldaja, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) vanemteadur, teaduskeelekeskuse juhataja Peep Nemvalts.

7.-8. oktoobrini toimub Tallinna Ülikoolis II rahvusvaheline mitmeteaduslik konverents „Rahvuskeeled teaduses ja kõrghariduses“.

Peep Nemvaltsi sõnul on kavas arutleda, kuidas kindlustada rahvusliku ja rahvusvahelise teadussuhtluse ning kõrghariduse keelte mõistlik vahekord.

Eestikeelse teaduskirjanduse näitus avatakse TLÜ Akadeemilises raamatukogus (Rävala pst 10) 6. oktoobril kl 18 ning Astra hoone (Narva mnt 29) Õpikeskuses 7. oktoobril kl 12.45-13.00.

Hajakonverentsil (osa saalis, muist küberruumis) esinevad peale Eesti teadlaste uurijad Araabia Ühendemiraatidest, Hollandist, Jaapanist, Katalooniast, Kreekast, Leedust, Lätist, Mehhikost, Norrast, Poolast, Portugalist, Rootsist ja Soomest.

Konverentsi toetavad Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, TLÜ Humanitaarteaduste instituut, Euroopa Terminoloogiaühing ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel, korraldatud on sünkroontõlge.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.