"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Popov soovitab: uuteks piiranguteks tasub end valmis panna (0)
07. oktoober 2021
Arkadi Popov. Foto: Scanpix

«Kas me peaksime praegu piiranguid kehtestama? Ma arvan, et veel mitte, eriti kui vaadata Harjumaa ja Tallinna nakatumist ning haiglaravi vajadust,» lausus Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) juht doktor Arkadi Popov, kes ütles Postimehele, et täiendavate koroonapiirangute kehtestamisest on veel vara rääkida, kuid selleks tuleb psühholoogiliselt valmis olla.

LTKH-s on korraga sees olnud vähem kui 50 Covid-19 patsienti, voodikohti on neile seal 68. «Haiglaravi vajadus ei kasva dramaatiliselt,» mainis Popov.

LTKHs on ka võimalik voodikohtade arvu suurendada, näiteks 8. oktoobril lisandub neid kaheksa. «Reserv läheb meil käiku juba järgmise nädala lõpus,» tõdes haiglajuht.

Terviseameti hinnangul võib meil oktoobri lõpuks olla haiglates aga juba üle 400 Covid-19-haige. Sel juhul tuleb üle Eesti eraldada neile voodikohti plaanilist ravi vajavate patsientide arvelt. «See avaldab mõju paljudele inimestele ja siis on piirangute kehtestamine kardetavasti möödapäästmatu,» tõdes Popov.

Popovi sõnul on küsimus paaris nädalas, kui nakatumisarvud kasvavad praeguses tempos. «Kõnnime praegu piiri peal – ravivõimekuse ja piirangute kehtestamise vahel,» selgitas Popov.

Tema hinnangul oleks õige kehtestada täiendavaid piiranguid siis, kui LTKHs jõuab Covid-19 voodikohtade hõivatus üle 80 protsendi, ning seda maksimaalse ravivõimekuse juures.

Koroonapositiivsete arv jõudis kolmapäeval taas üle tuhande, viimati oli see näitaja nii halb veebruaris. Ka haiglaravi vajajaid võib lähiajal järsult lisanduda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.