"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Riisalo: presidendi kantseleil ei ole vajadust raha juurde küsida (0)
07. oktoober 2021
Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo. Foto: Mats Õun

Presidendi kantselei direktori Tiit Riisalo kinnitusel on kantselei eelarvejääk 1,34 miljonit eurot ning lisaraha küsimiseks vajadust ei ole, vahendab BNS.

Presidendi kantselei direktori Tiit Riisalo ütles neljapäeval ajakirjanikele, et kolmanda kvartali lõpu seisuga on presidendi kantselei eelarvest vaba ehk kasutamata 1,38 miljonit eurot ehk 34 protsenti eelarvest. “Seda on mõnevõrra rohkem kui allesjäänud kuid,” sõnas Riisalo.

“Lisataotluse esitamiseks vajadust ei ole,” ütles Riisalo. Ta kinnitas, et presidendi kantselei eelarvejäägist piisab nii presidendi vahetuseks, uue riigipea välisvisiitideks ning tegevuseks.

Tiit Riisalo andis täna teada ka sellest, et esitas president Kersti Kaljulaidile lahkumisavalduse, mille Kaljulaid rahuldab oma ametiaja viimasel päeval

Riisalo ütles neljapäeval ajakirjanikele, et seaduse kohaselt saab presidendi kantselei direktori ametist vabastada päevapealt, vaid alles pärast kuue kuu möödumist. “Alternatiivne võimalus, mille avaliku teenistuse seadus annab, on see, et ametnik lahkub omal soovil. Nii ka läheb,” ütles Riisalo.

Riisalo sõnul esitas ta president Kersti Kaljulaidile lahkumisavalduse, kes saab avalduse oma ametiaja viimasel päeval rahuldada. “Uus president saab oma ametiaja esimesel päeval nimetada ametisse uue presidendi kantselei direktori. Ja ilmselt ta seda teebki,” ütles Riisalo.

Ta lisas, et kuna ta lahkub ametist omal soovil, siis vastavalt avaliku teenistuse seadusele omal soovil lahkuv ametnik lahkumisüvitist ei saa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.