"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinna kümnes koolis saab nädalavahetusel vaktsineerida (1)
07. oktoober 2021
Foto: Scanpix

„Ulatuslikud koroonakolded on praegu juba 24 Tallinna koolis, peale selle veel arvukad üksikjuhtumid. Kuigi see haigus ei ole laste jaoks nii ohtlik kui eakatele, mõjutab viiruse laialdane levik nii haigestunud lapsi, nende peresid ja lähedasi ning paraku ka koolitööd. Ehkki vaktsineerimine ei välista haigestumist, on sellel tõendatud mõju viiruse leviku pidurdamisele ja haiguse kulg on võimaliku nakatumise korral enamasti kergem,“ ütles Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

„Eeloleval nädalavahetusel süstitakse koolides teisi doose, kuid loodame väga, et vaktsineerima tulevad ka need inimesed, kes ei ole seda eri põhjustel veel teinud või kellel on haiguse läbipõdemisest möödunud vähemalt kuus kuud,“ lisas Öpik.

Sel nädalavahetusel, 9. ja 10. oktoobril saab Tallinna koolides taas vaktsineerida. Laupäeval kell 10–15 on vaktsineerimiseks avatud üks ja kell 10–18 seitse kooli, pühapäeval kell 10–18 saab kaitsesüstida kahes koolis. Vaktsineerima on oodatud kõik soovijad alates 12. eluaastast, eelregistreerimine ei ole vajalik.

9. oktoobril kell 10–15 saab vaktsineerida Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19). Kell 10–18 on avatud vaktsineerimispunktid Tallinna 21. Koolis (Raua 6, Kesklinn), Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9, Lasnamäe), Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Haabersti, Õismäe tee 28), Tallinna Nõmme Põhikoolis (Nõmme, Raudtee 68) ning Ehte Humanitaargümnaasiumis (Põhja-Tallinn, Ehte 9), samuti Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187).

10. oktoobril kell 10–18 saab vaktsineerida Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32) ja Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59).

Kui vaktsineerimispunkt ei ole õpilase oma koolis, võib ta minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine on korraldatud. Eelregistreerimata saavad vaktsineerida kõik soovijad alates 12. eluaastast.

Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty. Kaitsesüstimist viivad koolides läbi Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla tervishoiutöötajad koostöös kooliõdedega.

Kõik Tallinna koolid on saatnud õpilastele ja lapsevanematele teavituskirja ja vanema nõusoleku vormi. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanema või vanema antud kirjaliku nõusolekuga. Nõusoleku vormi leiab ka Tallinna kodulehelt www.tallinn.ee/vaktsineeri

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

negatiivne
7. okt. 2021 17:22
Eelkõige trügivad vaktsineerima HIV - positiivsed!