“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Täna esineb Vabamu kontserdisarjas Peeter Rebane kavaga „ISE“ (0)
07. oktoober 2021

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu toob sel sügisel kuulajateni kontserdisarja, mille raames on võimalik tutvuda Vabamuga uue nurga alt ning süüvida helide võrgutavasse maailma. Täna kell 19 toimub kontserdisarja teine kontsert ja lavale astub Peeter Rebane kavaga „ISE“.

Peeter Rebane: „Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes võtsin fotokaamera asemel kaasa kitarri ja luuperi, et ümbritsevat jäädvustada. Oli talv Eesti põhjarannikul … väga ebamugav… Imelikul kombel hakkas aga just neis oludes klaaruma kauaotsitud „enda“ kõla. Ilmselt peabki inspiratsiooni saamiseks natuke külm ja valus olema. Ideed, mis sedalaadi käikudel tekkisid, olid osa hetkest ja ümbrusest ning seetõttu tundus mõte nende esitamisest tehiskeskkonnas esialgu võõras. Vii või publik endaga metsa külmetama… Õnneks selgus materjali settides, otsingute ja katsetuste tulemusena, et loodus jääb selle muusika osaks, kus iganes seda esitada – kasvõi kontserdisaalis.“

Kava „ISE“ on kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusika. Lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka näiteks kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed. „ISE“ tähendab üksi, ilma ansambli- ja vestluskaaslaste ning toetava ümbruseta, omapead uitamist. Siiski on ka kõige üksildasema loomerännaku magusaks sihtpunktiks kohtumine kuulajaga. See on lõppjaam, kohalejõudmine, aga ka eksam. Helinäide.

Kontserdisarja järgmised esinejad:

  • Ann-Lisett Rebane „aegluubis” (21.10.2021)
  • Kadri Voorand in duo with Mihkel Mälgand (4.11.2021) 

Piletid on müügil Vabamus (Toompea 8) ja Piletilevis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.