"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Korteriühistud kogunevad täna Tallinnasse suurfoorumile (2)
08. oktoober 2021
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi. Foto: Mats Õun

„Korteriühistutel on põhjust uhke olla selle üle, mis veerand sajandit kestnud visa tööga saavutatud – renoveeritud on sadu kortermaju, tuhandete inimeste elukvaliteet on seeläbi tõusnud. Oluline on renoveerimisega saavutatud energiatõhusus, korterite tervislik sisekliima, aga ka kuni poole väiksemad küttearved – ajal, mil näiteks elektri hind kasvab pöörastesse kõrgustesse, tuleb rääkida kokkuhoiuvõimalustest. Energiavaesus on Eestis täna väga tõsine teema,“ märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Korteriühistud üle Eesti kogunevad sel reedel, 8.oktoobril Tallinna Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) 25.sünnipäeva tähistavale suurfoorumile „Korteriühistud ja innovatsiooni aeg“. Suurfoorumil võetakse kõneks energiavaesus, majade energiatõhusus ja korteriühistuid puudutav seadusandlus.

Korteriühistuid tulevad tervitama majandus- ja taristuminister Taavi Aas, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ning riigikogu liige Urmas Reinsalu. Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo lahkab foorumil energiavaesusega seotud küsimusi. Ettekannetega esinevad suurfoorumil aga ka Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma, MKM elamumajanduse valdkonna juht Lauri Suu, Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski jt. Kl 15 autasustatakse tänavuse korteriühistute konkursi võitjaid.

„Aina enam tuleb aga juurde ka neid innovatiivsed kortermaju, mis tänu päikeseküttele energiatarbijast aga lausa energiamüüjaks on tõusnud. See annab end korteriomanike rahakotis positiivselt tunda,“ nentis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen. „Korteriühistud on agarad võimalusi otsima ning huvi rekonstrueerimise vastu püsib jätkuvalt kõrgel.“

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme, õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul on väga oluline, et foorum võtab fookusesse õigusküsimused.

„Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse vastuvõtmisest on möödas üle kolme aasta ja tänaseks on selge, et muudatusi tuleb teha,“ tõdes Mardi.

Ülevaate justiitsministeeriumi kogutud tagasisidest seadusele ning tulevikuplaanidest sellest osas annab justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Maria Sutt, Tervise Arengu Instituudi  terviseriskide ennetamise keskuse juht Anneli Sammel räägib aga, millised on  lahendused suitsetamisega võitlemiseks kortermajas tänaste seaduste raames.

„Arutleme ka selle üle, kas kõnniteede korrashoiu kohustus korteriühistule on ikka päris õiglane,“ tutvustas Urmas Mardi foorumi teemasid.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

energeetik
7. okt. 2021 18:13
https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2021/10/07/mida-tasub-korteriuhistul-teada-energiamaailma-kohta
lisna
6. okt. 2021 17:13
https://www.ekyl.ee/eesti-korteriuhistute-xxiv-foorum 8. oktoober 2021, kell 10:00-17:00 Radisson Blu Hotel Olümpia Liivalaia 33, Tallinn