"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Rae restorani juht Tanel Ojavere poolteist nädalat tagasi hakkas ka soomlasi rohkem tulema (0)
08. oktoober 2021

“On Euroopast turistid tulnud, nüüd poolteist nädalat tagasi hakkas ka soomlasi rohkem tulema, soomlastel on nüüd koolivaheaeg, vaatame kuidas läheb,” oli Rae restorani juht Tanel Ojavere lootusrikas.

Viimased statistilised andmed näitavad, et turistide arv Tallinna linnas on tõusuteel, seda küll pigem siseturismi arvelt. Siseturiste oli Tallinna külastajatest sel suvel 39 %, välisturiste 61 %. Eelmise aastaga võrreldes oli aga välisturiste 15 % vähem.

Üldse peatus Tallinna majutusettevõtetes suvekuudel kokku 217 000 külastajat, mida on eelmise aastaga võrreldes ligi kümnendiku võrra rohkem, kuid palju vähem kui 2019. Tallinna Turismiinfokeskuses on paigaldatud loendur, mis annab infot kui palju rahvast keskusest läbi käib.

“Praegu keskmiselt 250 inimest, mis tegelikult on väga hea number oktoobri kohta. Septembris ja augustis oli ühe päeva külastajate number ikkagi 400 pluss, tipphetkedel 2019. aastal oli aga 2500 külastajat päevas,” lausus Tallinna Turismiinfokeskuse juht Katrin Steinmann.

Hollandist pärit turist Maia tõdes, et Tallinnat on väga lihtne praegu külastada. “Kui me läksime Soome, pidime tõendama, et oleme vaktsineeritud või testitud, aga siin ei ole keegi seni veel midagi küsinud,” lausus Maia. 

Kuigi üldiselt saabus sel suvel kõige rohkem välisturiste Soomest, oli neid võrreldes eelmise aastaga üle poole vähem, põhjuseks Soomes pikalt kestunud piirangud. Soomlaste järel teisel kohal välisturistide arvu poolest on Tallinnas Läti, seejärel Saksamaa, mis on üldse üks Euroopa suurimaid turismiturge. Ka Vanasadama kruiisiterminalis seisis täna just Saksa kruiisilaev.

“Kui eelmisel aastal ei olnud ühtegi kruiisilaeva külastust, siis sel aastal on olnud juba 43 ja mõned üksikud on veel tulemas oktoobrikuu jooksul. Aga kui võrrelda üle-eelmise aastaga, kui meil on üle 340 kruiisilaeva külastuse, siis see taastumine ei ole veel absoluutselt sinnakanti, kus ta võiks olla,” nentis Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.

Turismivaldkonna esindajate ühine lootus on, et reisivõimaluste lihtsustumisel suurenevad ka Tallinna külastusnumbrid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.