"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
E-kool vajab asjalikku sisu (0)
11. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Tallinna inglise kolledži direktori Toomas Kruusimägi arvates tuleks arendada e-kooli selleks, et saada üle õpetajate puudusest. Paarisajaeurose palgatõusuga enam õpetajaks ei meelita, õpetajaskond teatavasti aga üha vananeb. Seega võiks parimad aine asjatundjad esialgu kasvõi matemaatika, keemia ja füüsika alal ainetunnid n-ö arvutisse lugeda.

Klassi õpetajatele koolis kohapeal lapsi juhendades jääks siinjuures rohkem mentori roll. Sarnast vaatenurka on tutvustanud blogis Meediavaht meediaasjatundja Allan Alaküla, kelle arvates vajaks e-kool juba ammu sisuga täitmist. Muuseumitest ja elamuskeskustest saaks anda põnevat rakendust kõrgvormis spetsialistidele, kes keskmisest koolitunnist/õpetajast elavamalt suudaksid esitada eri ainetunde. Muidu koolid vooride kaupa neid maju ju ei külastaks.

Millises kanalis oleksid õppetunnid või loengud leitavad, jääks juba tehniliseks küsimuseks. Teisalt aitaks sisuga täidetud e-kool õpetajate taset hoida. Ainetundja n-ö traditsioonilises koolitunnis ei saaks olla nõrgem kui e-tunnis. Kuigi kõige selle korraldamine sõltub mõistagi miljonist pisiasjast, peaksid riigi hariduspoliitika kujundajad kõigepealt tahet väljendama. Jätkuvad viiruselained ja õpetajate nappus ilmselt ei jätagi muud väljapääsu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.