"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Komisjon lahendab naabrite tülisid remondist parkimiskohtadeni (0)
11. oktoober 2021
Tallinna abilinnapea Eha Võrk. Foto: Mats Õun

“Põhilised probleemid, millega korteriühistukomisjoni poole pöördutakse, on naabrite omavahelised tülid,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Lisaks küsimused selle kohta, kes kannab kulud, kui näiteks remonditakse terve maja veetorustikku.”

Linnavolikogu esitas septembris vabariigi valitsusele korteriühistute vaidlustuste lahendamise seaduse eelnõu algatamise ettepaneku. See annaks omavalitsustele õiguse luua korteriühistute probleemide lahendamiseks kohtuväline komisjon.

“Sinna avalduste esitamisega ei tohiks kaasneda rahalisi kulusid,” selgitas Võrk. “Komisjoni otsus oleks täitedokument, mida saab esitada kohtutäiturile täitmiseks, ja avalduse esitamisest otsuse saamiseni peab kuluma vähem aega kui kohtust lahendi saamiseks.”

Selle aasta juuli seisuga on Tallinnas 6525 korteriühistut. Lasnamäel asuvad väga suured ühistud, näiteks 16 korterelamuga Masti ja 18 korterelamuga Loo.

Võrgu sõnul pakub linn linnavalitsuse infosaalis ja Lasnamäe linnaosa valitsuses tasuta nõustamist. “Eelmisel aastal nõustati 1405 ja selle aasta kuue kuuga 745 korteriomanikku ja ühistu juhatuse liiget,” lausus ta. “Mullu septembrikuust hakati osutama telefonitsi tasuta nõustamisteenust korteriühistu juhatuse liikmetele.”

Linn asutas kohtuvälise ajutise korteriühistukomisjoni, mille tööd korraldab linnavaraamet. Võrk ütles, et komisjon lahendab korteriühistutes tekkinud vaidlusi ja annab soovitusi ühistu töö paremaks korraldamiseks. Tema sõnul esitati mullu komisjonile 42 pöördumist ja avaldust ning selle aasta üheksa kuuga on neid laekunud juba üle 30.
Inimesi huvitab muuhulgas, mida teha, kui ühistu juhatus ei vasta korteriomanike pöördumistele. Palju on ka parkimiskohti puudutavaid küsimusi ning probleeme.

Korteriühistute 24. foorumil arutleti teemal korteriühistud ja innovatsiooni aeg. Vaieldamatult suurima korteriühistute hulgaga Tallinn on innovatsiooni mõttes alati esirinnas olnud, linn jagab ühistutele igakülgset abi ja toetust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.