"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Kristiine linnaosa sai kahe jõulinnaku võrra rikkamaks (0)
11. oktoober 2021
Foto: Kristiine LOV

„Mõlema väljaku rajamisel lähtusime eelkõige vastava piirkonna elanike soovidest, kuid kindlasti ka sellest, et seadmed oleksid kvaliteetsed ja harmoneeruksid ümbritseva keskkonnaga,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kristiines valmis kaks uut välijõulinnakut. Üks neist Tondi asumis Seebi tn 34 korvpalliplatsi kõrval ja teine Lille asumis Paldiski mnt 65b haljasalal. Mõlema spordirajatise puhul arvestati kohalike elanike arvamusega, millist tüüpi jõulinnakut nad oma kodu lähedale soovivad.

“Tondi asumi jõulinnak koosneb viiest trenažöörist: kere-, rinnaltsurumis-, jalaküki-, biitsepsi- ja õlapink. Viimane on toodetud spetsiaalselt ratastooli kasutavatele inimestele, kuid harjutusi saavad edukalt sooritada ka kõik teised. Kokku on nende Omnigym firma seadmetega võimalik teha üle 30 erineva harjutuse ning samasuguste seadmete peal treenivad ka tippsportlased,” märkis Riibe.

“Samas, neid põhjanaabrite juures toodetud jõuseadmeid on ka algajatele lihtne kasutada ning raskuste muutmine jõukohane igaühele, vanusest sõltumata. Trenažöörid on varustatud QR-koodiga, mis avab näidisvideo, mis kasutamise veelgi lihtsamaks teeb,” lisas linnaosa vanem.

Kui Tondi asumis oli varasemast lõuatõmbe- ja venituspuu olemas, siis seal tunti puudust eelkõige muudetavate raskustega trenažööridest. Seevastu Hipodroomi ristmiku vahetus läheduses asuva Lille asumi elanikud soovisid just sellist jõulinnakut, kus võimalik iseenda raskustega harjutusi teha ning kus oleks rohkem tegevusi noortele.

„Lille asumi jõulinnak on tüübilt street workout treeningväljak. See spordiala jõudis Eestisse paarkümmend aastat tagasi ning ühendab endas nii tervise- kui ka profisporti, ala harrastajateks peamiselt noored. Treenimine käib ainult iseenda keharaskustega ning koosneb erinevatest trikkidest staatilistest hoidmistest ja kombinatsioonidest,” kirjeldas Jaanus Riibe.

“Oleme löönud käed Bronec Jaaniga, kes on selle ala üks profimaid tegijaid Eestis, et koostöös temaga tuua rohkem noori selle ala juurde. Mujal maailmas on see tänavaspordiala just noorte hulgas väga populaarne, kuid Tallinnas on vähe kohti, kus seda harrastada, näiteks Kristiines ongi tegemist esimese sellisega. Samas ei piirdu jõulinnaku võimalused ainult noortele suunatud tegevustega, sest väljak on ideaalne erinevate jõu- ja treeningharjutuste tegemiseks nii keskmisele tervisesportlasel kui neile, kelle sportlik tegevus on piirdunud tugitoolisportlaseks olemisega,” nentis Riibe.

Väljakuga koos rajati linnaosa vanema sõnul ka uus valgustus, et ka kargetel sügishommikutel ja -õhtutel oleks võimalik üks energiat andev trenn teha.

Riibe ütles tulevikuplaanidest rääkides, et linnaosavalitsuse üheks strateegiliseks eesmärgiks on muuta aktiivne ja sportlik eluviis iga linnaosa elaniku lahutamatuks osaks. Sporditaristu arendamine toetab Riibe hinnangul selle eesmärgini jõudmist, sest kui luua uusi liikumis- ja sportimisvõimalusi ning tuua need nii öelda inimestele koju kätte, siis harrastajate hulk kasvab.

“Meil on mitmeid häid näiteid siit samast Kristiinest: iga uue jõulinnaku valmimine on toonud sportima neid, kes seda erinevatel põhjustel enne trenni ei teinud. Kindlasti plaanime kodulähedase sporditaristu arendamisega jätkata, et luua võimalused erinevaid spordialasid harrastada ja võimalikult lai osa elanikkonnast oleks kaasatud. Nende kahe jõulinnakuga kindlasti asi ei piirdu, vaid planeerime juba järgmisi ja täiendame olemasolevaid,“ lubas Jaanus Riibe.

  • Tondi asumi jõulinnak asub aadressil Seebi tn 34
  • Lille asumi jõulinnak asub aadressil Paldiski mnt 65b (Endla tn 92 hoov)

Kahe jõulinnaku projekteerimise ja ehitamise maksumus oli kokku 60 000 eurot. Jõulinnakud rajati riigi COVID-19 investeeringute toetusmeetmest eraldatud rahaliste vahendite toel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.