"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinlased kaotasid kelmidele üle 11 000 euro (0)
11. oktoober 2021
Foto: Pixabay

Politsei sai lõppenud nädalal mitmeid teateid tallinlastelt, kes kaotasid kelmidele kokku üle 11 000 euro, vahendab BNS.

Politsei alustas 8. oktoobril menetlus juhtumis, kus Kesklinnas elav 30aastane naine tutvus Tinderis Adami nimelise mehega, kes pärast mõnenädalast vestlust rääkis, et teenib tulu börsil krüptorahaga ja tegi naisele ettepaneku samuti tema skeemiga liituda. Mees juhendast naist end regsitreerima erinevatel veebilehekülgedel ja teostama ülekandeid kogusummas 7100 eurot. Enda edastatud raha enam naine iseseistavalt kätte ei saa.

Ka alustas politsei menetlust juhtumis, kus 24. septembril helistas 49-aastasele Mustamäel elavale naisele väidetav Swedbanki töötaja ja teatas naise nimele tehtud laenutaotlusest. Kui naine vastas, et tema ei ole ühtegi laenutaotlust esitanud ja ta on hoopis LHV panga klient, suunati kõne edasi väidetavale LHV operaatorile, kes samuti väitis, et keegi on naise nimel esitanud laenutaotluse. Selle tühistamiseks ja raha liikumise jälgimiseks paluti naisel sisestada Smart-ID koodid, mida ta ka tegi. Selle tulemusel kanti naise kontolt edasi 2000 eurot.

Lisaks uurib politsei juhtumit, kus Põhja-Tallinnas elavale 58-aastasele naisele helistasid vene keelt kõnelevad väidetavad pangatöötajad, kes küsisid tehingute kohta, mida naine ei olnud teinud. Helistajad palusid kinnitada telefoniga Smart-ID koodid, pärast mida märkas naine, et tema interneti pank on blokeeritud. Pangakontoris selgus, et tema nimele vormistati laen summas 2000 eurot ja kanti siis see edasi järgmisele kontole.

Veel menetleb politsei juhtumit, kus 1. oktoobril helistas 68-aastasele Haabestis elavale naisele väidetav Swedbanki töötaja ning teatas tema kontol toimuvatest kahtlastest tehingutest, mille peatamiseks pidi naine end identifitseerimas internetipangas. Kuid selle tulemusena tehti naise kontolt edasi makseid kogusummas 264,95 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.