"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinna Lauluväljak ja Kultuuripartnerluse SA plaanivad Eesti noorte kultuuritalentide toetuseks koguda 100 tuhat eurot (0)
11. oktoober 2021
Foto: SA Tallinna Lauluväljak

„Kultuur on selleks sillaks, mis ühendab meie rahva mineviku ja oleviku ning süstib lootust edukasse tulevikku. Tänuväärne projekt toob rambivalgusesse tulevased talendid ja ühtlasi rajatakse Lauluväljaku alale istepinke pühendusega suurkujudele. Tegemist on tervikuga, millel saab loodetavasti olema väga suur ja positiivne mõju,“ ütles Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja, kelle sõnul on Lauluväljak ikka olnud paigaks, kust saavad alguse erilised emotsioonid.

Tallinna Lauluväljak ja Kultuuripartnerluse SA algatasid koostööprojekti, mille raames väärtustub lauluväljaku territoorium järgneva kahe aasta jooksul kahekümne viie Eesti kultuuri-ja ühiskonnaelu suurtegija nime kandva mälestusepingi võrra. Sama projekti raames saavad omakorda kakskümmend viis noort Eesti kultuurielu talenti ühekordse toetuse suurusjärgus 4000 eurot. Kokku loodavad seega projekti, mille tinglik nimetus on „75+“ algatajad koguda suurusjärgus 100 tuhat eurot, seda vastavalt kahekümne viielt eraannetajalt.

Esimesed kandidaadid nii nimeliste pinkide, kui noorte talentide osas on olemas ja projekti algatajad planeerivad need avalikustada oktoobrikuu jooksul. Esimesed pingid avatakse 2022 aasta kevadel.

Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnade kohaselt luuakse koostöös väärtuslik telg, kus Eesti suurkujude mälestuse raames on võimalik samaaegselt hoogu anda meie noortele talentidele ja ühtlasi väärtustada kodumaist kultuuritoetajat.

„Esimese kahe sihtgrupiga on kõik selge, suuri nimesid tuleb meenutada ja noori toetada. Aga väga oluline on ka kultuuri toetamise juurde tuua rohkem annetajaid, eraisikuid, perekondi ja spetsiaalseid fonde. Nii on lootus, et toetajate ja noorte vahel tekib säde, mis aitab meie talentidel oma unistusi teoks teha,“ sõnas Kubits.

Kultuuripartnerluse Sihtasutus loodi möödunud aasta kevadel ja selle eesmärgiks on võimaluste otsimine ja keskkonna kujundamine erakapitali täiendavaks kaasamiseks kultuuri rahastamisel avalikes huvides. 2020. aastal kaasas sihtasutus ligi 90 tuhat eurot, millest suurem osa maksti kriisi ajal välja toetuste ja honoraridena.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.