“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Trahvimine üksi valesti parkimist ei vähenda (0)
11. oktoober 2021
Foto: Ilja Matusihis

Valesti parkijate jälgimine moodustab mupo igapäevatööst suurima osa. Eesti Päevalehe andmetel on mupo patrullid koostanud tänavu Tallinnas 21 743 trahviotsust kokku 435 060 euro eest. See arv kasvab ja summa suureneb, sest 2020. aastaga koostati 20 326 trahviotsust 407 040 euro eest.

90% ulatuses tehakse trahve väljakutsete alusel, sest parkivad autod segavad eriti suuremates elamurajoonides prügiautode liikumist ega lase isegi lapsevankriga ohutult jalutada. Selle kirjutise taustana tasuks meenutada, et näiteks samuti üsna umbe pargitud kitsastel Kalamaja tänavatel pole just kohalikud elanikud olnud nõus tasulist parkimist kehtestama. Linn on seda mitmel korral uurinud ja kaalunud.

Nõnda ongi olukorrast peamiselt kaks väljapääsu. Ühistud võivad taotleda linnalt maad, et majaelanikud kõik koos saaksid parklat laiendada. Ennekõike peaks see olema ühistute endi huvi, et inimesed pääseksid kõnniteel liikuma ja eri teenistuste autod majale ligi. Kohati ollakse aga kahjuks liiga loiud.

Toetust saab linnalt küsida projekti “Hoovid korda” raames. Kuigi rohealasid tuleb hoida, sõidetakse haljasalasid omavolilisi parklaid luues niikuinii poriseks ja tolmuseks. Veel üks võimalus on nn munitsipaalparklate loomine ehk kasutuseta maatükkide leidmine parklateks. Inimesed peaksid küll pisut rohkem auto ja kodu vahet jala käima, kuid see oleks ikkagi mugavam kui täis pargitud hoovis oma sõidukiga ukerdamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.