"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Andreas Veerpalu üle mõistetakse kohut tagaselja (0)
12. oktoober 2021
23. veebruaril 2019 Seefeldis, Austrias toimunud Suusatamise MM suusavahetusega sõit. Fotol nr53 Andreas Veerpalu. Foto: Scanpix

“Kohtualuse kaitsja andis teada, et ta ei tule kohtuistungile. Kohus langetab otsuse tagaselja,” teatas Innsbrucki maakohtu asepresident Andreas Stutter.

2019. aasta Seefeldi maailmameistrivõistlustel veredopingu tarvitamisega vahele jäänud suusataja  Andreas Veerpalu kaitsja andis Austria kohtule teada, et eestlane ei plaani 15. oktoobril toimuvale istungile kohale tulla, kirjutab Postimees.
 
Innsbrucki prokuratuur süüdistab 27-aastast Veerpalut antidopingureeglite rikkumises ehk spordipettuses, millega ta tegi sponsoritele 12 000 euro suuruse kahju. Samuti sai ta süüdistuse kuulumises kuritegelikku ühendusse, mis koosnes dopinguarstist ja teistest asjaga seotud inimestest.

Veerpalu kohtuistung toimub 15. oktoobril. Endisele sportlasele kohtukutse kättetoimetamiseks palus Innsbrucki kohus abi Eesti kolleegidelt. Veerpalu sai kohtukutse kätte 22. septembril, kuid Innsbrucki maakohtu asepresident Andreas Stutteri sõnul ei kavatse eestlane istungile kohale tulla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.