"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
täna kell 16–18 Pirital saab taas kasutatud asju ära anda (0)
12. oktoober 2021
Foto: Pirita LOV

„Uuskasutuskeskuse kogumisring on hea võimalus kodus seisma jäänud korras asjad ära anda, et need saaksid uue elu mujal. Uuskasutus aitab vähendada prügi teket ja säästa keskkonda uute esemete tootmiseks kuluvate ressursside arvel,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ta tõi esile, et asjadega ei pea kaugele minema, vaid kogumisring jõuab piritalaste õuele. „Pirita Selveri parklas peatuvasse kaubikusse võib tuua rõivaid, raamatuid, mänguasju, köögitarbeid, jalatseid, nõusid. Need peavad olema puhtad ja terved, et saaks kohe uuesti kasutada,” selgitas linnaosavanem.

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub teisipäeval, 12. oktoobril kell 16–18 Pirita Selveri parklas.

Samuti võetakse vastu väiksemaid kodumasinaid ja sisustusesemeid, kuid mööblit selle kampaaniaga ära anda ei saa. Tallinnas on võimalik korralikule mööblile kutsuda tasuta järele kaubik, helistades 5553 3001 või veebilehe kaudu uuskasutus.ee/kaubik.

Vastu ei võeta ka turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid, lisaks katkisi ja määrdunud esemeid.

Uuskasutuskeskus saadab kõik heas korras esemed uuesti ringlusse oma kaupluste ja koostööpartnerite kaudu. Uuskasutuskeskusel on Eestis 16 kauplust, lisaks e-pood.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.