"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
mis saab plaanitud remondist? Riigil pole rahvusraamatukogu renoveerimiseks enam katteallikaid (0)
12. oktoober 2021
Eesti Rahvusraamatukogu. Foto: Ilja Matusihis

“Kuivõrd mõlemad pakkumused ületavad eelarvelisi vahendeid, siis ei saa me lõplikult vormistada pakkumuste hindamisprotokolli, sest puuduvad otsused kallinemise katmise võimalikkusest,” ütles RKAS-i kommunikatsioonijuht Annely Jõgeva.

Kuna rahvusraamatukogu mõlemad hankepakkumused ületavad oluliselt esialgselt prognoositud maksumust, pole Riigi Kinnisvaral (RKAS) piisavalt kattevahendeid ehitustöödega edasi minekuks, vahendab BNS.

RKAS, rahvusraamatukogu, rahvusarhiiv, kultuuriministeerium ja haridus- ja teadusministeerium koostavad nüüd valitsusele materjale erinevate stsenaariumitega, et kallinemise katmist arutada.

Riigi eelarvestrateegias on rahvusraamatukogu rekonstrueerimiseks aastail 2022–2025 planeeritud kokku 53 miljonit eurot, järgmiseks aastaks 7,8 miljonit eurot. Ülemaailmsete tarneprobleemide tõttu on ehitushinnad hakanud hiljaaegu aga kiiresti kasvama. 

RKAS kuulutas juulis välja riigihanke Eesti Rahvusraamatukogu Tõnismäe hoone renoveerimiseks. Hankele laekus septembris tähtaegselt kaks pakkumist, mis ületasid oluliselt esialgset 7,8 miljoni euro suurust järgmiseks aastaks prognoositud maksumust. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.