"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Pirita jõel algas sügisene pilliroolõikus (0)
13. oktoober 2021

Tallinnas Pirita jõel asus tööle hõljukniiduk, et puhastada jõe kaldad pilliroost ja prügist.

„Nii nagu maamehel on igasügisene töö kartulivõtt, on Pirital jõekallaste puhastamine pilliroost ja prügist. Jõgi on Pirita üks pärl ega saa lubada, et veekogu pillirooga ummistub. Viimasel paaril aastal on jõe kaldaäärsetes kasvavat pilliroogu niidetud kaks korda aastas – nii kevadel kui ka sügisel. Tulemus on avaram veteväli ja puhtam jõevesi. Kui me poleks üle-eelmisel kevadel pilliroo niitmisega jõe suudmealal alustanud, ei olekski jõel enam võimalik paadiga sõita – sedavõrd suure hooga olid kaldad hakanud kinni kasvama,” arutles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Liinat lisas, et kui pilliroog lä­heb aina tihedamaks, muutub see kaladele sobimatuks ning osa kalaliike ei pääse enam kudema. „Peale ökosüsteemi seisundi parandamise on jõe puhastamine oluline ka puhkeala väärtuse suurendamiseks,” ütles Liinat.

Linnaosavanem selgitas, et pilliroogu niitma asudes tulebki seda teha igal aastal vähemalt kaks korda ja nii mitu aastat järjest. „Selle tulemusel peaksid pilliroojuurte jõuvarud otsakorral olema,” märkis ta.

Niitmiseks kasutatakse pontoonroomikul liikuvat hõljukniidukit, mis lõikab veetaimi kuni pooleteise meetri sügavuselt. Samuti korjatakse hõljukiga kokku niidujäätmed ja ladustatakse kaldale, kust need pärast kuivamist ära veetakse.

Pirita linnaosa valitsuse tellimusel teeb niidutöid Preisor OÜ. Tööde tähtaeg on 30. oktoober ja need lähevad maksma 3800 eurot (koos käibemaksuga).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.