"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
staadioni remont valmib järgmine suvi Linn toetab lisarahaga Kalevi staadioni rekonstrueerimist (0)
13. oktoober 2021

„Kalevi staadioni rekonstrueerimise tööd kallinesid, kuna ehituse hind tõusis. See hõlmab hooldustehnikat, tuletorni gaasilahendust ning tuletõrjesüsteemi,” rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Vastavalt kolmapäevasele otsusele eraldavad Tallinna linn ja kultuuriminsteerium pariteetsel alusel Kalevi keskstaadioni lisatööde ja rekonstrueerimise kallinemisega seotud kulude tarbeks kokku 306 251 eurot.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul kallinesid rekonstrueerimistööd eelkõige ehitusturul toimuva tõttu. Tööde kallinemine läheb Tallinna linnale maksma 88 512 eurot ning lisatööd 64 614 eurot, samas palju on valmis eraldama ka kultuuriministeerium, märkis Belobrovtsev Tallinna linnavalitsuse kolmapäevasel pressikonverentsil.

“Lisatööd hõlmavad hooldustehnikat, gaasilahendust, mis on eelkõige seotud tuletorniga ja automaatset kastmissüsteemi. Need on kindlasti vajalikud asjad selle suure projekti raames, kus me liigume sinna poole, et Kalevi keskstaadion saab täielikult renoveeritud Tallinna linna ja riigi abiga,” ütles Belobrovtsev.

Abilinnapea tõi välja, et septembri-oktoobri seisuga on Kalevi keskstaadionile paigaldatud peaareeni klapptoolid, välisperimeetrit kaitsev piire, soetatud esmane spordivarustus ja valminud spordimaja esimene etapp. Hetkel on ehitusjärgus staadioni peaareen koos tuletorniga. 

Esialgsed lepingud staadioni rekonstrueerimiseks sõlmiti 2017–2018 aastatel, mil linn kohustus toetama staadioni rekonstrueerimist kokku peaaegu 3 miljoni euroga. Belobrovtsevi sõnul peaksid kõik graafikujärgsed tööd koos lisatöödega valmima tuleva aasta 30. juuniks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.