"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
viiruse levik Vaiknemets: piirangud võivad lähiajal olla paratamatud (1)
13. oktoober 2021
Ragnar Vaiknemets Foto Mats Õun

Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 hetkeolukorra kohta, et lähiajal võivad uued piirangud olla paratamatud.

“Oleme jõudnud seisu, kus igapäevaselt nakatunute ja haiglaravil olijate arvud suurenevad. Novembri esimeses pooles on prognoosi järgi haiglas juba üle 500 patsiendi, kuid ressurssi on praegu kokku vaid 403 voodikohta. Eskaleerumine on lähiajal möödapääsmatu ning see tuleb alati plaanilise ravi arvelt,” märkis ta.

Vaiknemets nentis, et käes on sügis ning alanud ka üldine nakkushaiguste periood. “See tähendab suuremat koormust kõigile meedikutele, perearstidele, kiirabile,” ütles ta.

“Kustun kõiki üles hindama oma ravivajadust EMO ja kiirabi vaatest. Kelle elu on ohus seal pole küsimustki, kuid muudel juhtudel tuleks konsulteerida perearstiga. Tuleb helistada perearsti nõuandeliinile 1220 ning saab infot, kas tasub EMO-sse või kiirabi poole pöörduda või saab abi mujalt,” selgitas Vaiknemets.

Vaiknemets kinnitas, et plaanis on muuta ka kontrolli rangemaks ettevõtetes ja avalikus ruumis. “Kavatseme jälitada koroonanakatumise jälgi uuel tasemel ning ka piirangud võivad olla paratamatud lähiajal hoolimata vaktsineerimisest,” ütles ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

reformar
13. okt. 2021 20:49
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/reformierakondlane-tahab-mittevaktsineeritud-pensionita-jatta/ Reformierakondlane Peep Lillemägi kirjutas Facebooki grupis „Vabad Hiiumaa kodanikud“, et kui eakad keelduvad vaktsineerimast, tuleb nad pensionist ilma jätta. „Eakate, põhiliselt pensioniealiste, vaktsineerima saamine on tegelikult väga lihtne. Pensioni saamiseks tuleb olla vaktsineeritud. Punkt.“ Nii kirjutas valitsuspartei liige Lillemägi kommenteerides ERR-i uudist, mis rääkis peaminister Kaja Kallase vaktsineerimata inimeste täiendava piiramise plaanist.