"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
enneaegselt sündinud laste päästjad Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakonnal täitub 10 tegevusaastat (0)
14. oktoober 2021
Foto: ITK

„Meie ülesanne on tagada igale lapsele võrdsed võimalused juba elu esimesest hetkest. Meditsiinilist jälgimist või ravi vajavad vastsündinud saabuvad osakonda esimestel tundidel või päevadel pärast sündi ning nad vajavad erilist õrnust ja hoolt,“ selgitas Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakonna juhataja Pille Andresson.

„Enneaegselt sündinud laste kaasaegse intensiivravi keskne põhimõte on iga lapse individuaalsusest lähtuv ravi. Kui laps sünnib enneaegselt, vajab ta erihoolt ja peame looma talle parima kasvu- ja hoolduskeskkonna,“ lisas Andresson.

Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakond tähistab 14. oktoobril 10 tegevusaasta täitumist. Neonatoloogia osakond loodi Naistekliiniku sünnitusosakonna juurde, et abistada enneaegselt sündinud või keerulise sünnilooga vastsündinuid.

Keskmiselt näeb Ida-Tallinna sünnitusmajas aastas ilmavalgust 4000 last, enneaegselt sündinuid lapsi on aastas 300–360.

10 aasta jooksul on läbitud tähelepanuväärne areng. „Võin julgelt kinnitada, et me pakume kõigile vastsündinutele parimaid jälgimis- ja ravitingimusi. Meie käsutuses on kaasaegne tehnika ja asjatundlik personal, kes on läbinud spetsiaalsed koolitusprogrammid,“ kinnitab Andresson.

Neonatoloogia osakonnas töötab 9 lastearsti, 24 neonatoloogia õde ja 5 hooldajat. Osakonnas on 14 voodikohta. Enneaegselt sündinud laste parima arengu toetamiseks on naistekliinikus Eestis ainuke ja ainulaadne emapiimapank. Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinik kannab beebisõbraliku haigla tiitlit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.